Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Latvijas skolēniem – sudraba un trīs bronzas medaļas

2022. gada starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē četri Latvijas delegācijas pārstāvji izcīnīja godalgas – vienu sudraba un trīs bronzas medaļas, informēja Valsts izglītības satura centrā.

No 12. līdz 18. jūlijam attālinātā režīmā norisinājās starptautiskā ģeogrāfijas olimpiāde (IGeo), kuru šogad organizēja Francija. Starp 56 olimpiādes dalībvalstīm tradicionāli bija arī Latvijas jauno ģeogrāfu izlase. Olimpiādes noslēgumā medaļas ieguva visi Latvijas izlases dalībnieki – RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēns Rūdis Freipičs izcīnīja sudraba godalgu, savukārt Rīgas Ostvalda vidusskolas skolēns Andrejs Bojarevičs (Andrey Boyarevich), Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas skolēns Linards Lūsis un Babītes vidusskolas skolēns Alekss Pugejs ieguva bronzas medaļas.

Olimpiādes dalībnieki nedēļas garumā risināja gan ierastos problēmjautājumus par tādām tēmām kā ģeoloģija, klimats, ekoloģija, saimniecība un cilvēkģeogrāfija, gan veica ģeogrāfijā ierastos lauku darbus, attālināti iepazīstoties un risinot uzdotos jautājumus par Francijas reģionu ap Parīzi. Neiztika arī bez attālināti pētīto teritoriju kartēšanas.  

Latvijas izlase visu izlašu reitingā ierindojās augstajā 13. vietā. Par olimpiādes uzvarētāju kļuva skolēns no Kazahstānas, bet par pasaules stiprāko izlasi šogad kronēta Singapūra.

Visi izlases dalībnieki uzsvēra olimpiādes veiksmīgo norisi attālinātajā formātā, kā arī tās pārdomāto programmu, kurā starp uzdevumu risināšanu bija arī izklaidējoši kulturāli pasākumi. Skolēni atzina, ka tomēr pietrūkusi komunikācija ar citu valstu dalībniekiem, kas ierasti veidojusi olimpiāžu neformālo daļu. 

Latvijas izlasi startam olimpiādē sagatavoja Jauno ģeogrāfu skolas komanda – Uldis Klepers, Morics Roberts Mūrnieks, Armands Rudušs un Gatis Kampernovs. 

Starptautiskās ģeogrāfijas olimpiādes mērķi ir veicināt jauniešu interesi par ģeogrāfijas studijām un pierādīt ģeogrāfijas kā mācību priekšmeta nozīmi, vienlaikus pievēršot jauniešu uzmanību ar ģeogrāfiju saistīto zināšanu un prasmju kvalitatīvas apguves nozīmei un vērtībai.

Latvijas skolēnu dalība Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē īstenota Eiropas Savienības fonda projektā “Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai”. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt