Panorāma

SVF norāda uz riskiem ekonomikas attīstībai

Panorāma

«Liepājas metalurga» nedienu vēsture

Likumu sola grozīt, ministrs sola nedemisionēt

Sprūdžs nedemisionē; Saeimā atkal nonāks iecere par deputātu pilnvaru ierobežošanu

Koalīcija vienojusies, ka Saeimā tomēr tiks iesniegti uzlabotie grozījumi pašvaldību deputāta statusa likumā, kas paredz ierobežot deputāta pilnvaras, ja pret viņu ir izvirzītas apsūdzības. Tagad tiek runāts, ka lēmumu par pašvaldību deputāta pilnvaru ierobežošanu varētu pieņemt ģenerālprokurors, pret ko Ēriks Kalnmeiers iebilst. Tikmēr vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža (RP) demisija pagaidām ir atlikta.

Vēl ceturtdien pēc kaismīgām debatēm Saeimas opozīcija kopā ar daļu no Nacionālās apvienības noraidīja grozījumus pašvaldību deputātu statusa likumā, kas paredzēja ierobežot pilnvaras smagos noziegumos apsūdzētajiem pašvaldību deputātiem. Tomēr jau pirmdien visa koalīcija vienbalsīgi solīja ierobežojumus tomēr ieviest.

To apstiprināja arī Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars: „Mērķis visiem ir viens. Jautājums ir par tehniku, par taktiku, kā to sasniegt. Un droši vien, ka līdzšinējā komunikācija nav bijusi pietiekami laba, lai atrastu kopīgu risinājumu, ko visi būtu gatavi atbalstīt.”

Pašlaik izskan dažādas idejas par to, kāds juridiskais risinājums būtu optimālāks. Visbiežāk tiek pieļauts, ka mandāta ierobežojumi stāsies spēkā nevis automātiski, bet gan ar ģenerālprokurora lēmumu, kurš varētu kalpot kā papildus filtrs.

Tomēr pats ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, kurš pēc būtības atbalsta ieceri ierobežot pašvaldību deputātu pilnvaras, ja pret viņiem ir izvirzītas apsūdzības, nebūt nav sajūsmā par savu iespējamo iesaisti šajā ierobežojumu uzlikšanā. Deputāti gan ģenerālprokurora iebildes varētu arī neņemt vērā.

Ne tik kareivīgs tagad izskatās arī Edmunds Sprūdžs. Pēc ceturtdienas balsojuma viņš izplatīja paziņojumu, ka varētu atkāpties, ja šie grozījumi netiks atbalstīti. Tagad Sprūdžs savu retoriku ir mīkstinājis un saka, ka darbs notiek. „Es ļoti nopietni izturos pret šo balsojumu. Es domāju, ka tā ir ārkārtīgi svarīga izšķiršanās šai koalīcijai, šai Saeimai,” sacīja ministrs.

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) noliedz, ka Sprūdža atkāpšanās draudi būtu par iemeslu tam, ka koalīcija tomēr virzīs pašvaldību deputātu mandāta ierobežojumus no jauna.

Lielākajai koalīcijas daļai tomēr bija pārliecība, ka šādi grozījumi ir nepieciešami. Un arī tie deputāti, kuri balsoja pret, tomēr publiski pauda atbalstu idejai, bet norādīja uz juridiskajām neprecizitātēm,” skaidroja Āboltiņa.

Saeimas priekšsēdētāja arī saka, ka iepriekšējā grozījumu redakcija bija juridiski nepilnīga, ko apliecina vairāku juristu atzinumi. Tagad deputāti savus priekšlikumus iesniegts līdz nākamās nedēļas vidum, un tad par tiem spriedīs atbildīgā Saeimas komisija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt