Panorāma

Vāc ziedojumus Brīvības pieminekļa izgaismošanai

Panorāma

Panorāma

Šovasar pieteiktas jau 1207 vasaras nometnes

Šovasar pieteiktas jau 1207 vasaras nometnes; vecākiem iesaka sekot to atbilstībai

Jauni draugi, nakšņošana prom no mājām, piedzīvojumi, pārgājieni un aizraujošas lietas, ko iemācīties – bērnu vasaras nometnes jau uzņēmušas pirmos dalībniekus, lai vasara būtu kas vairāk par telefonā vai pie televizora pavadītām stundām. Latvijā šogad piereģistrētas jau vairāk nekā 1200 nometņu.

Vācu, franču vai krievu valodas nometne, sporta, lauku darbu, zirgu vai jauno detektīvu darbnīcas – iespējas atrast kaut ko savām interesēm atbilstošu ir gandrīz katram. Taču pirms nometne vēl sākusies, tās organizētājiem jāsaņem atzinums par nometnes drošību un atbilstību higiēnas prasībām, īpaši, ja tā ir diennakts nometne, kur bērni nakšņo, un tuvumā ir kāda peldvieta. Vecākiem ir tiesības pirms nometnes, vietu apskatīt.

Veselības inspekcijas Sabiedrības veselības departamenta vadītāja Solvita Muceniece stāsta, ka būtu vēlams, ka vecāks pats aizbrauc un savam sirdsmieram pārliecinās, ka apstākļi ir labi, vieta ir simpātiska un bērnam derīga. "Es aicinātu vecākus ne tikai bērnu aizsūtīt, bet pirmajā reizē aizvest pašam vai pirms nometnes kopā ar bērnu aizbraukt pavērtēt, apskatīt, īpaši ja tā ir pirmā nometne, ko bērns savā mūžā apmeklē," tā Muceniece.

Interneta vietnē nometnes.gov.lv iespējams apskatīt Latvijas karti un visu piereģistrēto nometņu vietas. Zaļie simboli apzīmē nometnes, kas jau saņēmušas saskaņojumu no Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta un Veselības inspekcijas. Dzeltenie simboli nozīmē, ka nometne gaida atbildi no atbildīgajiem dienestiem, savukārt ar pelēko simbolu apzīmētās nometnes, kas ir pieteiktas, tomēr dokumentus vēl nav nokārtojušas.

"Ja nometne sākas kaut kad augustā, tad iespējams, dokumenti vēl tiek kārtoti, bet ja nometne sākas jau rīt un atzinumi vēl nav saņemti, tas jau rada bažas par to, vai šī nometne ir centusies atzinumus saņemt, varbūt, ka tur ir kādas problēmas un atzinumi nav izsniegti, vai ir vēl kādi pasākumi jāveic, lai šo atzinumu saņemtu," skaidro Muceniece.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Ugunsdrošības uzraudzības pārvaldes priekšnieks Dzintars Lagzdiņš atzīst, ka iepriekšējos gados bijuši precedenti, ka izsniegts negatīvs atzinums, taču neviens uz to nav skatījies.

Tāpēc vecākiem jābūt pietiekoši uzmanīgiem un pašiem jāseko līdzi, jāprasa nometnes vadītājam par saņemtajām atļaujām rīkot pasākumus bērniem. Gan mājās, gan nometnes vietā jārunā par ugunsdrošību un iespējamo evakuāciju.

"Obligāti ir jābūt signalizācijai, kaut kādai iespējai vadīt cilvēku plūsmu, balss izziņošana, lai varētu savlaicīgi pabrīdināt, par evakuācijas izejām, protams, nosacījums, ka izejai ir jābūt noteikti uz āru, nevar būt caur citām telpām attiecībā par drošu evakuāciju, un evakuācijas apgaismojumam, zīmēm ir jābūt redzamām, lai ja nakts laikā nepieciešams evakuēties, lai cilvēki var iziet ārā," norāda Lagzdiņš.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagājušajā gadā veica vairāk nekā 200 pārbaudes vasaras nometnēs. Aptuveni pusē gadījumu tika konstatētas nelielas neatbilstības.

"Praktiskā darbība kā notiek - tas ir tas svarīgākais, būtībā viņiem jāgatavo ievērojot veselīga uztura principus, nedaudz paskatāmies ēdienkarti, vai tā atbilst veselīga uztura principiem. Skatāmies, kā ievēro higiēnu, ar kādu pārtiku strādā, vai tā ir izsekojama, vai tiek pirkta drošās vietās, jo reģistrējot nometnes, piesaka arī, vai notiek ēdināšana un norāda arī ēdinātāju," teica PVD izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa.

Visi iesaistītie dienesti atzīst, ka pēdējos gados situācija vasaras nometnēs arvien uzlabojas un sūdzību kļūst jūtami mazāk. Tomēr, ja rodas aizdomas par kādām neatbilstībām, vecāki aicināti ar dienestiem sazināties pēc iespējas ātrāk, jo brīdī, kad nometne būs beigusies, konstatēt higiēnas vai drošības normu pārkāpumu, ir gandrīz neiespējami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti