4. studija

4. studija

4. studija

4. studija

Kādi pārsteigumi šogad augs Rīgas parku un dārzu apstādījumos?

Šopavasar Rīgā sastādīs 54 000 dažādu ziedaugu stādu

Rīgas lielajās puķu dobēs vasaras puķes sāk stādīt maija vidū, un kopumā šopavasar Rīgā 77 lielākos un mazākos puķu dobju objektos no 233 ziedaugu šķirnēm tiks sastādīti 54 000 stādu, noskaidroja LTV raidījums “4.studija”. 

Pie Operas lielajā dobē vasaras ziedi vēl nav iestādīti. Ap populāro strūklaku un citviet kanālmalā zied dažādi košumkrūmi un ziemcietīgās puķes.

“Pavasara ziedaugus mēs stādām jau marta beigās. Līdz 4.maijam viņas ir ziedējušas veselu mēnesi. Sakuras, forsītijas un citi ziedošie krūmi, koki šogad zied jau no pērnā gada decembra,” stāstīja SIA “Rīgas meži” valdes loceklis Uldis Zommers.

Šopavasar pie Brīvības pieminekļa zied tulpes, kas nevis veido Latvijas karoga krāsu ornamentu, bet gan paši ziedi ir sarkanbaltsarkani.  

Pērn pamatīga viļņošanās sociālajos tīklos izcēlās dēļ puķu dobes ornamenta nomaiņas pretim Nacionālajai Operai. Šogad ornaments paliks tāds pats kā pagājušajā gadā.

“Ņemot vērā, ka pagājušajā gadā bija aizrādījumi par to, ka zāle, mainot puķu dobju rakstus, paliek kādu laiku raiba, mēs esam atstājuši rakstu, bet pamainījuši ziedu sugu, kompozīciju un krāsas,” atklāja Zommers.

Ainavu arhitekti pie gaidāmās vasaras ziedu stādīšanas plāna strādā jau kopš rudens. Tas ir radošs process plecu pie pleca ar dārzniekiem, kuri vēro, kā katra puķu šķirne jūtas konkrētajā vietā.

Turklāt tiek sekots līdzi arī Eiropas un pasaules pilsētu puķu dobju modei, vienlaikus cenšoties saglabāt Rīgas apstādījumiem raksturīgās iezīmes.

Šopavasar Rīgā 77 lielākos un mazākos puķu dobju objektos no 233 ziedaugu šķirnēm tiks sastādīti 54 000 stādu. 

Esplanādē pie Barklaja de Tolli pieminekļa tiek stādīti nedaudz vairāk nekā 5 tūkstoši ziedu.   

“Šogad dobes aprises ieņem “WiFi” piktogrammas formu, ar ko mēs gribam pateikt, ka Latvija ir diezgan mūsdienīga un moderna zeme, ka interneta sasniedzamība Latvijā un Rīgā, salīdzinot ar citām Eiropas pilsētām, ir diezgan augstā līmenī,” skaidroja Zommers. 

Viena no iemīļotākajām pilsētnieku un viesu puķu dobēm ir ziedu kompozīcija Slokas un Uzvaras bulvāra krustojumā. Tā tiekot veidota bez zīmējuma, dārzniekam eksperimentējot ar dobei paredzēto augu izvietojumu un krāsām.

 Kad beigsies sakuru apbrīnošanas laiks, drīz pēc tam rīdziniekiem noteikti ir jādodas uz Ziemeļblāzmas pils dārzu. Tur pirms pāris gadiem ir sastādītas vairāk nekā 50 dažādu šķirņu peonijas.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti