Sadaļas Sadaļas

Šogad septiņos mēnešos reģistrētas 1044 velosipēdu zādzības

Šī gada pirmajos septiņos mēnešos ir reģistrētas 1044 velosipēdu zādzības, liecina Valsts policijas (VP) informācija. 

VP dati liecina, ka ik gadu aug velosipēdu zādzību skaits – 2019. gadā tika fiksētas 1616 velosipēdu zādzības, bet 2020. gadā 2678 nozagti velosipēdi. Savukārt šogad septiņos mēnešos ir reģistrētas jau 1044 velosipēdu zādzības. Taču aizvien ir daļa divriteņu īpašnieku, kuri neziņo policijai par nozagšanas faktu.

Daļa no zagtajiem velosipēdiem tiek realizēti Latvijas iekšējā tirgū, atkārtoti tos pārdodot. Iegādājoties lietotu velosipēdu no privātpersonas, potenciālajam pircējam līdz šim bija sarežģīti pārbaudīt, vai velosipēds ir zagts, tādēļ radās situācijas, ka zagtu velosipēdu realizēšana bija viegli īstenojama, atzīmēja VP.

Lai iespēju robežās samazinātu zādzību skaitu un zagtu velosipēdu realizēšanu Latvijas tirgū, VP sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju (CSDD) ir izveidojusi elektronisku iespēju potenciālajam pircējam pirms velosipēda iegādes pārbaudīt, vai tas nav jau reģistrēts kā zagts. 

Lai pārbaudītu, vai velosipēds nav zagts, ir jāautorizējas “e-csdd” lapā vai CSDD mobilajā aplikācijā, jāizvēlas darbība “Velosipēda reģistrācija” sadaļā “Darbības ar transportlīdzekļiem”, jāatzīmē iespēja “Pārbaudīt, vai velosipēds nav reģistrēts kā zagts”, jānorāda velosipēda rāmja numurs un meklēšanas process jāapstiprina, izmantojot darbības pogu “Pārbaudīt”.

Policija un CSDD aicina pirms lietota velosipēda iegādes izmantot šo iespēju un pārliecināties, vai noskatītais divritenis nav kādam atņemts nelegālā ceļā un jau reģistrēts kā zagts. Šī funkcija dod iespēju jau laikus novērst zagta velosipēda tālāku realizāciju. Tāpat tā arī ļauj izvairīties no situācijas, kad pēc velosipēda iegādes to konfiscē VP, lai atdotu to likumīgajam īpašniekam.

Vienlaikus velosipēda īpašnieki aicināti savu transportlīdzekli reģistrēt jau laikus, tādējādi nodrošinoties, ka gadījumos, kad policija atrod zudušu vai nozagtu velosipēdu, to iespējams atdot likumīgajam īpašniekam. Ja velosipēds ir jau reģistrēts un tiek nodots citas personas īpašumā, velosipēda ieguvējs tiek aicināts pārreģistrēt velosipēda īpašnieka maiņu. 

Savukārt, lai palīdzētu citiem izvairīties no zagtas mantas iegādes, visi zagto velosipēdu īpašnieki aicināti informēt par zādzības faktu VP un reģistrēt atzīmi “e-csdd” par velosipēda zādzības faktu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt