Šogad Latvijā audzis pieprasījums pēc velosipēdiem un arī to zādzību skaits

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Šopavasar palielinājies pieprasījums pēc velosipēdiem, tirgotāji gan prognozē, ka tas varētu nozīmēt arī cenu kāpumu. Tikmēr Valsts policijas statistika rāda, ka pieaudzis arī divriteņu zādzību skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Divreiz vairāk gadījumu reģistrēti gada sākumā – ziemas mēnešos, kas parasti ir klusais periods.

ĪSUMĀ:

  • Latvijā audzis pieprasījums pēc velosipēdiem.
  • Veikala pārstāvis: pusgada apgrozījums lielāks nekā pērn.
  • Līdzīgi ir visā Eiropā, ražotāji netiek galā.
  • Visticamāk, nākamgad velosipēdi kļūs dārgāki.  
  • CSDD atgādina – riteņbraucējiem jāievēro drošība un noteikumi.
  • Policija aicina īpašniekus reģistrēt savus velosipēdus. 
  • Šogad pieaudzis velozādzību skaits: līdz jūlijam 1107, parasti gada laikā - ap 1500.  
  • Policija uzsver – svarīgi vienmēr droši pieslēgt velosipēdu.

„Iedzīvotāju vēlme iegādāties velosipēdus šogad ir neremdināma,” atzīst veikala „Veloprofs” eksperts Jānis Baltaisbrencis. Sešu mēnešu laikā apgrozījums bijis lielāks nekā pērn gada garumā. Līdzīga situācija gan šobrīd valda visā Eiropā, par to liecina iztukšotās noliktavas.

Šogad Latvijā audzis pieprasījums pēc velosipēdiem, un arī to zādzību skaits
00:00 / 03:26
Lejuplādēt

“Cilvēki vairāk brauc, brauc globāli visā pasaulē, ražotāji nespēj nodrošināt to pieprasījumu. Tur mēs varētu gaidīt tirgus ekonomikas sekas - ja nespēj piedāvāt tik daudz, cik pieprasa, tās cenas augs.

To mēs jau jūtam uz kaut kādiem nākamā gada pasūtījumiem, ka riteņi varētu kļūt dārgāki,” atzina Baltaisbrencis.

Riteņbraucēju pieplūdums, visticamāk, skaidrojams ar to, ka pandēmijas uzliesmojuma laikā ceļot vispār nebija iespējams un iedzīvotāji sāka meklēt citas brīvā laika pavadīšanas iespējas, tādā veidā izvairoties arī no pārvietošanās sabiedriskajā transportā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD) brīdina: jebkas, kas novērš riteņbraucēju uzmanību no ceļa, palielina iespēju iekļūt negadījumā. Tāpēc nebūtu ieteicams klausīties mūziku austiņās. Savukārt aizliegums lietot viedierīces braukšanas laikā attiecas arī uz velosipēdistiem.   

„Ja nav velojoslas, tad pamatnorma ir tāda, ka velosipēdistam ir jābrauc pa ielu. Protams, ka ir situācijas, kad satiksme ir ļoti intensīva un iela ir pietiekami šaura vai arī stipri līst lietus, ceļa apstākļi vienkārši neatļauj velosipēdistam braukt pa brauktuvi, tādos izņēmuma gadījumos ir atļauts braukt arī pa ietvi,” skaidroja CSDD Kvalifikācijas departamenta vadītājs Juris Teteris.

Jāatceras gan, ka uz ietves galvenais ir gājējs.

Ķivere obligāta bērniem līdz 12 gadiem, tomēr eksperti iesaka tās lietot jebkurā vecumā.

Riteņbraucējs Jānis Baltaisbrencis rosina ņemt piemēru no igauņu kaimiņiem.

“Igauņi saka, ka mēs esam tik maz, ka mēs vienkārši nevaram atļauties iet bojā muļķīgos ceļu satiksmes negadījumos,” norādīja Baltaisbrencis.

Valsts policija aicina velosipēdus reģistrēt CSDD, to šobrīd izdarījuši jau 53 500 veloīpašnieku.

Šogad pieaudzis arī zādzību skaits, īpaši tas novērojams ziemas mēnešos, piemēram, janvārī ziņots par 63 gadījumiem, tas ir divreiz vairāk nekā 2019. gadā.

Kopumā līdz jūlija pirmajai nedēļai reģistrētas 1107 zādzības, parasti gada laikā gadījumu skats ir ap 1500.  

Valsts policijas inspektore Olga Podžuna uzsvēra, ka „ļoti svarīga lieta ir - vienmēr ir jāpieslēdz velosipēds, ja mēs to atstājam pat uz neilgu laiku, ļoti svarīgi to pieslēgt drošā vietā un pie drošiem statīviem, nav droši pieslēgt pie statīviem, kur ir iespējams pieslēgt tikai priekšējo riteni, ļoti svarīgi novērtēt, vai ir videonovērošana, vai tur apgrozās cilvēki, vai, iespējams, ir apsardze pie veikala.”

Gana daudz zādzību notiek arī iekštelpās, tāpēc ieteicams velosipēdu pieslēgt arī uz balkoniem, pagrabos vai kāpņutelpās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti