Vairāki kilogrami kokaīna un simtiem tūkstošu vērtas mantas: policija aptur starptautiskus narkodīlerus

Valsts policijas sāktā izmeklēšanā ticis atklāts starptautisks narkotirgoņu grupējums, kuram atsavināti vairāki desmiti kilogramu narkotisko vielu un arestētas materiālās vērtības simtiem tūkstošu eiro vērtībā.

Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas darbinieki 2022. gadā uzsāka izmeklēšanu par organizētu noziedzīgu starptautisku grupu, kura nodarbojas ar narkotisko un psihotropo vielu nelikumīgu apriti, kontrabandu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Pēc Valsts policijas iniciatīvas un ar Eiropas Savienības (ES) policijas aģentūras "Eiropol" atbalstu tika organizēta starptautiska izmeklēšana, kuru vadīja Valsts policija un kā sadarbības partnerus izmeklēšanā iesaistīja Finanšu izlūkošanas dienestu, Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldi, kā arī Lietuvas un Igaunijas tiesībaizsardzības institūcijas.

Lietuvā 2022. gadā tika aizturētas trīs personas un izņemti 3 kilogrami kokaīna. Savukārt 2023. gadā, sadarbojoties ar Igaunijas tiesībaizsardzības institūcijām, aizturētas vēl divas personas un izņemti 1,5 kilogrami kokaīna, kā arī sadarbībā ar Igaunijas tiesībaizsardzības institūcijām izņemti 19,3 kilogrami metamfetamīna, un tieši šo vielu kontrabanda tiek inkriminēta minētajā lietvedībā esošajā procesā iesaistītajām personām.

Minētais kriminālprocess uzsākts 2022. gadā pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas, 190.1 panta trešās daļas un 195. panta trešās daļas jeb par psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un pārvadāšanu realizācijas nolūkā lielā apmērā, psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas robežai lielā apmērā, organizētā grupā, kā arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās lielā apmērā. 

2023. gada 3. jūlijā tika veiktas procesuālās un izmeklēšanas darbības, un rezultātā Rīgas rajonā, Mārupē, tika aizturēti organizētās noziedzīgās grupas dalībnieki. Veicot pirmstiesas izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka divas pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrotas personas kopā ar izmeklēšanas laikā nenoskaidrotām personām izveidoja organizētu grupu un, darbojoties organizētā grupā, iegādājās un realizācijas nolūkā glabāja un pārvadāja psihotropo vielu – 19,3 kilogramus metamfetamīnu saturošas vielas, kas satur 11% jeb 2,123 kilogramus metamfetamīna.

Noskaidrots, ka noziedzīgais nodarījums izdarīts starptautiski. Psihotropās vielas tika pārvietotas pāri Latvijas robežai, izmantojot transportlīdzekli, kurā tika izveidots psihotropo vielu slēpnis. Pēc Igaunijas robežas šķērsošanas organizētās grupas dalībnieki tika apturēti, un pārbaudes laikā, lai paslēptu noziedzīga nodarījuma izdarīšanas faktu, viņi ļaunprātīgi aizdedzināja transportlīdzekli. Tomēr likumsargiem izdevās atrast psihotropo vielu slēpni, kas bija izveidots transportlīdzeklī. Turklāt, veicot kratīšanas pie noziedzīgās organizētās grupas dalībnieka, tika atrasta un izņemta psihotropa viela – 24 mililitri dzeltenas krāsas eļļaina šķidruma, kas satur 14,6341 gramus amfetamīna. 

Uz valsts robežas aizdedzināts kontrabandistu automobilis.
Uz valsts robežas aizdedzināts kontrabandistu automobilis.

Veicot procesuālās izmeklēšanas darbības, tika noskaidrots, ka organizētas grupas līderis, būdams persona, kura līdz 2023. gada 3. jūlijam nodarbojās ar psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju lielos apmēros, nolūkā slēpt un maskēt noziedzīgā ceļā iegūto finanšu līdzekļu patieso izcelsmi un legalizēt finanšu līdzekļus, kas iegūti ilgstoši turpināta noziedzīga nodarījuma izdarīšanas rezultātā, kopā ar civilsievu reģistrēja vairākus nekustamos īpašumus – aptuveni 430 000 eiro apmērā. Papildus tam kratīšanu laikā tika izņemti juvelierizstrādājumi un citas luksusa preces – rokas pulksteņi un galantērijas izstrādājumi, luksusa transportlīdzekļi, kuru kopējā vērtība sastāda 500 000 eiro, un skaidra nauda ap 100 000 eiro apmērā. Iepriekš minētajām mantām un finanšu līdzekļiem tika uzlikts arests.  

Noziedzīgās organizētās grupas dalībniekiem tika piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, kas aizvien ir spēkā. 2024. gada 12. aprīlī pieņemts lēmums par kriminālprocesa nosūtīšanu Daudznozaru specializētajai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām aizdomās turētajām personām. Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas faktu. 

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti