Dienas ziņas

Ž. Ozoliņa: ASV aiziešanai bija jābūt koordinētākai

Dienas ziņas

Vakcinācijas biroja vadītājam neprasīja pieredzi medicīnā

Smiltenes vidusskolā vakcinējušies 99% skolotāju

Smiltenes vidusskolā vakcinējušies 99% pedagogu

Kopējais vakcinēto pedagogu skaits tuvojas 70%, taču daudzās skolās jau vakcinēti gandrīz visi pedagogi. Smiltenes vidusskolā vakcinējušies 99% pedagogu.

Smiltenes vidusskolā mācībspēkiem galvenais uzdevums pašlaik ir iekārtot klašu telpas teju kā renovētajā skolas korpusā, lai 1. septembrī klātienē droši sagaidītu bērnus. Kad televīzija ieradās skolā, fizikas skolotājs Andrejs Miķis kopā ar 12. klases skolēnu Kārli Sīmani no pagaidu telpām uz jauno klasi pārvietoja dažādus mācību līdzekļus un grāmatas. Pedagogs stāstīja, ka fizika ir mācību priekšmets, kuru grūti mācīt attālināti. Svarīgas ir praktiskās nodarbības. Tāpēc arī viņš vakcinējies, lai jaunajā mācību gadā ar bērniem droši tiktos klātienē.

"Cerams, ka būs tie drošie bērni klasēs. Tas atkarīgs no valdības. Kādas prasības būs, tādas ievērosim," stāstīja skolotājs Miķis.

Tikmēr jaunietis atzina, ka, uzzinot par ieceri iknedēļu veikt skolēnu testēšanu, daudzi vidusskolēni steiguši vakcinēties. "Vismaz zinu, ka mani klases biedri teica, ka labāk jau sapotēties, lai nav tur jāčakarējas ar visu to," sacīja skolēns.

Aptuveni 80% pedagogu pašlaik ir vakcinējušies Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā. Arī tajā notiek atsevišķu telpu labiekārtošana pēc vasarā veiktajiem remontdarbiem. Direktore Ilze Vilkārse uzsvēra, ka lielākais izaicinājums jaunajā mācību gadā būs sagatavot klātienes mācībām jaunāko klašu skolēnus.

"Šī gada septītie pusotru gadu nav mācījušies klātienē. Viņiem nav priekšstata, kas ir klātienes skola," sacīja Vilkārse.

Savukārt ar skolēnu testēšanu saistīto procesu organizēšot izglītības iestādes medmāsa. Direktore cer, ka vecāki būs atsaucīgi, lai mācību process visiem varētu notikt klātienē.

"Valstij tad ir jāpadomā, vai laist tad mājmācībā, jo skolotājs nevar nodublēt visu procesu, visus materiālus, vai arī tad jāsamazina slodze, palielinot pārējo. Bet to jau nevar izdarīt, jo nav jau to skolotāju," uzsvēra Vilkārse.

Arī Valmieras sākumskolā audzēkņu testēšanu organizēs medmāsa.

Valmieras sākumskolā vakcīnu saņēmuši aptuveni 70% pedagogu. Direktors pozitīvi vērtē to, ka "drošas skolas" pamatā lielāka atbildība ir iestādes direktoram un administrācijai, jo tieši viņi vislabāk zina, kas notiek skolā. Tajā pašā laikā aizvien ir vairāki neatbildēti jautājumi.

"Kā būs, ja kāds bērns būs Covid-19 pozitīvs? Cik stingri noteikumi? Vai tas, ka, ja pašvaldībās vairs nebūs šī luksofora princips, tad tas likums ir jāatceļ? Gribu redzēt, cik daudz pilnvaru tiek nodotas skolai un skolu vadītājam," izteicās Valmieras sākumskolas direktors Mārtiņš Vētra.

Arī Valmieras sākumskolā vēl notiek pēdējie remontdarbi. Lai skolā nodrošinātu prasībās noteikto gaisa kvalitāti, klašu korpusos ierīko atbilstošu ventilāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt