4. studija

Suns mašīnā

4. studija

Tukuma bomzis

Biļetes autobusos maršutā Bauska - Rīga

Slēptā kamera: Autobusa maršrutā Rīga-Bauska notiek krāpšana ar biļetēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Sabiedriskā transporta maršruta autobuss Rīga-Bauska jau krietnu laiku ir valsts SIA "Autotransportu direkcija" uzmanības centrā, jo tiek ziņots par krāpšanu. Autobusa vadītājs neizsit pasažieriem biļetes un iekasētā nauda pazūd bez vēsts. Par to bija iespēja pārliecināties arī Latvijas Televīzijai, filmējot ar slēpto kameru un veicot pasažieru uzskaiti.

Pasažieri Latvijas Televīzijas raidījumam "4.studija" stāsta, ka šeit notiek nelikumības, un tieši agrie un vēlie reisi ir tie, kuros visbiežāk notiekot pārkāpumi ar pasažieru biļešu izsniegšanu. Tumsas aizsegā netiek dotas biļetes un iekasētā nauda kaut kur mistiski pazūdot. Ar slēpto kameru fiksējam, cik autobusā pasažieru iekāpj un cik no tiem tiek pie biļetes. Galapunktā salīdzinām savus novērojumus ar šofera grāmatvedību.

Raidījums "4. studija" paprasīja autobusa vadītājam, cik pasažieru ir bijuši - čeka aparāts norāda, ka 15, taču eksperimenta laikā izdevās nofilmēt krietni vairāk braucējus.

Garāmgājēji stāsta, ka, ja biļeti paprasa, tad iedod, bet pats šoferis to sākumā nepiedāvā. Atšķirības nav, cena paliek tā pati.

Tika saskaitīts, ka maršrutā Rīga-Bauska pie šoferīša iegādāties biļeti devās 28 pasažieri, tātad kases aparātā jāuzrādās, ka ir izsniegtas 28 biļetes, nevis 15. Rodas jautājums, vai un kādas biļetes šoferis izsniedz pasažieriem?

SIA "Autotransportu direkcija" pārstāvis raidījumam "4. studija" stāsta, ka Bauskas maršruts vienmēr ir bijis problēmu piesātināts. Arī pārbaudes tur proporcionāli ir gandrīz četras reizes biežāk nekā citos virzienos Latvijas teritorijā. Direkcijai ir grūti komentēt, kāpēc ir šādi rādītāji.

Kopējā iekasētā summa par 15 biļetēm ir deviņi eiro un 20 centi. Tātad vidēji vienas biļetes cena ir aptuveni 60 centi, kaut pēdējā pieturvieta, kurā iekāpa pasažieri, bija Iecavas stacija, un no Iecavas līdz Bauskai vienas biļetes cena ir viens eiro un 40 centu. Pieturvietā iekāpa 13 pasažieri, viens no tiem brauca bez maksas, jo uzrādīja invalīda apliecību. Matemātika (1,40 eiro x 12 pasažieri) parāda, ka summai bija jābūt 16,80 eiro bez vēl šajā autobusā iekāpušajiem 15 pasažieri. Aptuvenā summa, kas nav reģistrēta kases aparātā, pārsniedz vairākus desmitus eiro.

Šoferim draud sankcijas no sava uzņēmuma, savukārt uzņēmums-pārvadātājs saņem naudas sodu atbilstoši līgumam. Biļešu izsniegšanas pārkāpumu kontrole vispirms būtu jāveic pašam pārvadātājam. "Autotransportu direkcija" pagājušajā gadā veikusi 593 pārbaudes, no kurām 80 notika ceļa posmā Rīga-Bauska un konstatēja 11 pārkāpumus, sodos iekasējot 800 eiro.

Norādot nepareizu pasažieru skaitu, var tikt likvidēts vai samazināts gan starppilsētu, gan vietējās nozīmes maršrutu reisu skaits, kā rezultātā pasažieri kļūs par lielākajiem cietējiem.

Posmā Rīga-Bauska pārkāpumu pagājušajā gadā ir bijis daudz, SIA "Autotransportu direkcija" apņemas izskatīt arī šo gadījumu. Zināms, ka turpmāk šis uzņēmums pārvadājumu pakalpojumus šajā Bauskas maršrutā vairs nenodrošinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti