Slēpjoties zem kurjerkompāniju logo, izkrāpj norēķinu karšu datus

Arī aizvadītajos svētkos un šā gada sākumā krāpnieki aktīvi ir uzrunājuši iedzīvotājus, kuri bija izvietojuši savas preces pārdošanai interneta tirdzniecības platformās. Nosūtot saiti uz viltus interneta vietnēm, kas vizuāli atgādina "DPD Latvija" un "Omniva" interneta mājaslapas, iedzīvotājiem ir izvilināti norēķinu karšu dati, kā rezultātā izkrāpta nauda, informēja Valsts policijā.

Krāpnieki uzrunā iedzīvotājus, kas savas preces izvieto pārdošanai dažādās interneta tirdzniecības platformās, kā piemēram, "ss.com" vai "reklama.lv", izrādot interesi iegādāties noskatīto preci ar nosacījumu, ka tiks izmantots kurjera pakalpojums. Ar šādu paņēmienu sarakstes laikā krāpnieki pārdevējam atsūta interneta saiti, kuru atverot pārdevējs nonāk viltus interneta vietnē, kas tikai vizuāli atgādina "DPD Latvija" vai "Omniva" interneta mājaslapu.

Šajā viltus vietnē tiek prasīts ievadīt norēķinu kartes datus, lai it kā ērtāk un ātrāk saņemtu apmaksu par preci. Atsevišķos policijas fiksētajos gadījumos iedzīvotājiem ticis lūgs arī norādīt konta atlikumu. Valsts policijā jau ir uzsākti vairāki kriminālprocesi par iespējamām nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem, izmantojot viltus "DPD" un/vai "Omnia" kurjerdienesta interneta lapu, kā rezultātā bez personas ziņas ir piekļūts internetbankai, veicot finanšu līdzekļu pārskaitījumus.

Pēc policijas datiem, no 2020. gada līdz 2021. gadam no šādām krāpnieciskām darbībām kopumā cietuši vairāk nekā 400 iedzīvotāji. Viņi ir zaudējuši gandrīz 170 000 eiro.   

Fragmenti no krāpnieciskās sarakstes

Valsts policijā uzsvēra:

  • krāpnieki komunikācijai ar pārdevēju parasti izmanto populāras telefona aplikācijas, parasti "WhatsApp";
  • krāpnieki komunicē gan krievu, gan latviešu valodā. Līdz šim krāpnieki, sazinoties ar pārdevējiem, sarakstes laikā izmantoja tikai krievu valodu, taču jau ir fiksēti vairāki gadījumi, kad sarakstē tiek izmantota arī latviešu valoda;
  • krāpnieki ir pieklājīgi, interesējas par preci, tās stāvokli, atrašanās vietu, kā arī lūdz nosūtīt papildus foto, video u.c. informāciju;
  • vienojoties par darījumu, krāpnieki pārdevējam nosūta interneta saiti, kurai sekojot, pārdevējs tiek nosūtīts uz viltus interneta vietni, kas tikai vizuāli atgādina "DPD Latvija" un/vai "Omniva" interneta mājaslapu.

Valsts policijas Kibernoziegumu apkarošanas nodaļa atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un drošības nolūkos pārliecināties par interneta vietnēm, kurās tiek izpausta personīga rakstura informācija – personas dati, elektronisko maksāšanas līdzekļu (kredītkaršu) dati un cita veida informācija, tādējādi nepakļaujot sevi riskam kļūt par krāpšanas upuriem.

Valsts policija izteica pateicību interneta lietotājiem, kas nekavējoties informēja policiju par šāda veida krāpšanas mēģinājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt