Dienas ziņas

«Rail Baltica» trasē atklāti nozīmīgi objekti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Labdarības koncertā atbalsta ugunsgrēkā cietušo kaimiņu

Skultenieši labdarības koncertā vāc ziedojumus ugunsgrēkā cietuša novadnieka atbalstam

Janvāra vidū 80 gadus vecā Skultes pagasta iedzīvotāja Imanta Bērziņa mājās izcēlās ugunsgrēks. Sirmais vīrs palika bez kārtīgas pajumtes un zaudēja visu  iedzīvi. Lai viņam palīdzētu, pagasta iedzīvotāji sarīkoja labdarības koncertu ziedojumu vākšanai.

Ugunsgrēks izcēlās pēc krāsns tīrīšanas. Acīmredzot kāda no atkritumos izbērtajām oglēm vēl gailējusi. Uguns ir paņēmusi visu iedzīvi, saimnieks palicis vien ar to, kas pašam mugurā. Šobrīd viņš mitinās pirtiņā, kas atrodas nomaļāk no mājas, līdz ar to palikusi liesmu neskarta. Viņš spriež, ka to būs iespējams pielāgot dzīvošanai, amatnieki jau ēku apskatījuši, novērtējuši veicamos darbus. Lai arī sirmajam kungam būtu iespēja pārcelties dzīvot pie bērniem Rīgā, viņš tomēr ļoti vēlas palikt savās paša mājās.

"Senie latvieši, vecākā paaudze jau gāja uz pirtiņu dzīvot. Man tā pirtiņa ir nesen celta, pārtaisīsim to par dzīvojamo māju. Būs jau labi," teica ugunsgrēkā cietušais Imants Bērziņš.

Rodoties idejai par labdarības koncertu, aicinājumam uzstāties atsaukusies dziedātāja Anta Eņģele, arī vietējie pašdarbības kolektīvi - dejotāji un amatierteātris. Imants Bērziņš saka, ka nu jūtas parādā gan sava pagasta iedzīvotājiem, kas palīdzējuši pēc ugunsgrēka, tāpat arī visiem, kas atsaukušies aicinājumam zvanīt uz ziedojumu tālruni. Viņš par šo atsaucību ir gan pārsteigts, gan aizkustināts. Savukārt kaimiņi saka - kā gan savādāk, savējie grūtā brīdī jāatbalsta.

"Ko varējuši, katrs esam piedāvājuši, devuši, jaunu plīti es nevarēju, piedāvāju jau lietotu, bet viņš teica, ka viņam draugi iedevuši tīri jaunu. Tā kā dzīvojam. Jābūt ir tā, kā jābūt, mēs neviens neesam pasargāti, visādi var gadīties," teica Skultes pagasta iedzīvotāja Biruta Ķepiņa.

"Smuka vieta, dīķītis ir un viss, tikai jādzīvo. Nu atjaunos, gan kopīgi spēki būs, tāpat jau mēs tā viņu nepametīsim," teica Skultes pagasta iedzīvotāja  Alda Žukova.

Koncerta dienā Imanta Bērziņa atbalstam saziedots tuvu 400 eiro. Daļu no tiem jau iepriekš bija savākuši deju kolektīva jaunieši,

dāvinot sirmajam kungam arī laba vēlējumus un sirsnīgu apskāvienu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti