Dienas ziņas

Ķekava izvēlas pārmaiņas

Dienas ziņas

Pirmo reizi piedalās vēlēšanās

Skrundas novadā uzvar «Latvijas Reģionu apvienība»

Skrundā absolūto vairākumu ieguvusī Reģionu apvienība pieļauj sadarbību ar citām partijām

Jaunas darbavietas, atbalsts uzņēmējiem, sakārtota izglītības sistēma – šīs ir dažas no lietām, ko vēlētāji cer sagaidīt no jaunievēlētās domes Skrundas novadā. Pārliecinoši šos un citus darbus iedzīvotāji uzticējuši pašvaldībā arī līdz šim pie varas bijušajai Latvijas Reģionu apvienībai, no kuras domē darbosies deviņi no 15 deputātiem.

Skrundas novadā uz 15 deputātu vietām startēja kandidāti no trim sarakstiem – Latvijas Reģionu apvienības (LRA), Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) un “No sirds Latvijai” (NSL).

Lai arī Skrundas novads nav liels - te ir nedaudz vairāk par 5000 iedzīvotājiem -, priekšvēlēšanu kaislības arī te negāja secen. Ja LRA un ZZS publiskajā telpā vairāk izvēlējās stāstīt par saviem plāniem un skaidrot savu programmu, tad NSL bārstījās ar apvainojumiem gan žurnālistiem, gan citu sarakstu kandidātiem, tā radot ieganstu gatavot tiesvedību par goda un cieņas aizskaršanu. Tomēr uzrunātie vēlētāji atzina, ka noteicošais viņu izvēlē bija padarītie darbi, tas radot uzticību, ka attīstība turpināsies.

“Es gribētu, lai būtu jaunas darbavietas, bet diez vai tas ir iespējams. Mūsu ir maz,” atzīst Emīlija Seklīte.

Visā novadā vēlētāji visvairāk uzticējušies esošajai vadībai.

Par līdzšinējās domes priekšsēdētājas Loretas Robežnieces Latvijas Reģionu apvienības sarakstu atdotas 1082 balsis, tā nodrošinot deviņu deputātu vietas.

Vismazāk balsu bija NSL, bet aprēķinot vietu skaitu – gan šai, gan ZZS - katrai pa trim vietām Skrundas novada domē. Robežniece atzina, ka saredz sadarbības iespējas ar ZZS. “Jau skatoties programmas, ZZS sarakstā uzdevumi noteikti līdzīgi arī LRA, un šie atslēgvārdi turpināsim, darīsim jau mudina uz to, ka darbs ir jādara kopīgi,” pauž Robežniece.

Skrundas novadā vēlētāju aktivitāte bija zemāka nekā vidējā valstī. Nobalsoja 47,31% no balsstiesīgajiem iedzīvotājiem. Tomēr tas ir vairāk nekā iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti