Ārpus Rīgas

Ingūna Johansone par ārzemēs reģistrētu auto likuma izmaiņu raisīto nemieru Valkā

Ārpus Rīgas

Neatkarīgās Tukuma ziņas redaktore Ivonna Plaude par ieputinātajiem jūrmalciemiem

Skrudalienā slēgtās pamatskolas ēkā būs bibliotēka un daudzfunkcionāls pakalpojumu centrs

Skrudalienā slēgtās pamatskolas ēkā būs bibliotēka un daudzfunkcionāls pakalpojumu centrs

Skolēnu skaita mazināšanās dēļ ik gadu tiek slēgtas vairākas skolas Latvijā. Daugavpils novadā šajā mācību gadā kā skola beidza pastāvēt Skrudalienas pamatskola. Tagad četrstāvu ēkas tukšās telpas jāapsaimnieko, lai tās ne tikai neietu postā, bet būtu arī apdzīvotas un ar savu pielietojumu.

Pašvaldība kā optimālāko risinājumu piedāvā bijušās Skrudalienas skolas ēkā iekārtot daudzfunkcionālu centru, piesaistot arī pārrobežu programmu finansējumu un galveno akcentu liekot uz sociālo pakalpojumu sniegšanu.

Ulmaņlaikos celtā vēsturiskā skola, kuras sākotnējā sūtība bija sniegt izglītību pierobežā un piesaistīt te inteliģenci, kā stāsta pagasta skolotāja un bibliotēkas vadītāja Eleonora Griškjāne, ar šo mācību gadu palikusi bez bērnu čalām. Skola slēgta, bet skolēni pārcēlušies uz citām mācību iestādēm. Viens process noslēdzies, atzīst Daugavpils novada domes izpilddirektore Vanda Kezika:

„Bērnu vecāki ar to šodien jau ir samierinājušies, bet pagasta iedzīvotāji gaida, kad šajā ēkā tiks sniegti cita veida pakalpojumi.”

Par cita veida pakalpojumiem jau padomāts pērnajā gadā, kad skolas ēkā tika uzsākti remonti un izvietotas pirmās pašvaldības iestādes, piemēram, bibliotēka.

Tas ir sākums, lai šī vēsturiskā ēka gūtu jaunu elpu.

Ēku piemērot citām vajadzībām nav viegli, tikai bibliotēkas divu telpu remonts vien izmaksājis vairāk nekā 50 tūkstošus eiro, atklāj pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova, norādot, ka vēl lielākus līdzekļus prasīs turpmākā skolas ēkas pielāgošana dažādām iedzīvotāju grupām, piemēram, pensionāriem vai cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo te paredzēts likt akcentu tieši uz sociālo pakalpojumu sniegšanu.

Piesaistot pārrobežu programmas līdzekļus, Daugavpils novada dome plāno pirmās pēdējo gadu laikā novadā slēgtās skolas ēku, kas turklāt ir vēsturisks objekts, izveidot par daudzfunkcionālu centru ar plašu pielietojumu un dažādu pakalpojumu sniegšanu, tostarp tādu, kādi novadā tik ieviesti pirmo reizi, turpina izpilddirektore Vanda Kezika:

„Pašvaldība šajā ēkā tuvākajā nākotnē plāno izveidot sociālo pakalpojumu dienas centru. Mūsu mērķis šeit ir veikt vides pielāgošanu, kā arī par budžeta līdzekļiem remontēt pārējās telpas. Šis dienas centrs varētu kalpot plašam cilvēku lokam – tie varētu būt cilvēki ar īpašām vajadzībām, pensionāri, atsevišķas bērnu grupas. Tāpat paralēli plānojam šeit izveidot  vietējā ģimenes ārsta otro prakses vietu, kā arī izvietot mobilo brigādi, kura sniegs sociālos pakalpojumus novada iedzīvotājiem – sākot no dušas pakalpojumiem līdz malkas sagatavošanai.

Tā mūsu novadā būs pirmā šāda veida pieredze, un mūsu mērķis ir panākt, lai šī ēka nekad nestāv tukša un kļūst par sociālo pakalpojumu centru.”

Ja izdosies iecerētais, plašajā un vēsturiskajā Skrudalienas ēkā paliks neapsaimniekoti vien četri kabineti ēkas 4. stāvā, kam arī tiks meklēts saimniecisks pielietojums.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt