Skolēnu skaits visvairāk audzis Mārupē un Garkalnē, viskrasāk sarucis – Vecpiebalgas novadā

Šogad visvairāk skolēnu skaits pieaudzis skolās Mārupē un Garkalnē, bet viskrasāk sarucis Vecpiebalgas novadā, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) apkopotie dati.

IZM, apkopojot datus par skolēnu skaitu katrā pašvaldībā, secinājusi, ka arvien vairāk skolēnu no novadiem izvēlas migrēt uz Pierīgu.

Šie dati šogad īpaši interesējuši gan pašvaldības, gan skolu direktorus, jo tie lielā mērā ietekmē gaidāmās pedagogu algas. Ministrijā datus nesauc par pārsteidzošiem, jo šāda tendence ir jau vairākus gadus. Vecāki atrod darbu pilsētā un viņiem līdzi seko arī bērni.

Skolēnu skaits visvairāk –  par 10% – palielinājies Mārupē un Garkalnē, bet vislielākais skolēnu skaita kritums – par 16% –, salīdzinot ar pērno mācību gadu, vērojams Vecpiebalgas novadā.

Skolēnu skaits visvairāk audzis Mārupē un Garkalnē, viskrasāk sarucis – Vecpiebalgas novadā
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

"Piecās pašvaldībās bērnu skaits ir samazinājies vairāk par desmit procentiem. Vislielākā bērnu skaita samazināšanās ir Vecpiebalgas novadā, bet vislielākais pieaugums, un tas nav noslēpums, ir Pierīgā, kas ir Mārupe un Garkalne, kur bērnu skaits visās vecuma grupās ir pieaudzis," teica IZM Izglītības departamenta direktore Evija Papule.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis ceturtdien, 22.septembrī,  intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" atzina, ka šajā mācību gadā, salīdzinot ar pagājušo gadu, bērnu skaits Latvijas izglītības iestādēs sarucis par 443.

Viņaprāt, tas nav būtisks samazinājums. Bet lielākas atšķirības ir dažādos izglītības līmeņos, kas ir demogrāfiskās situācijas sekas. Piemēram, pirmsskolas izglītības iestādēs bērnu skaits sarucis par aptuveni 1000, savukārt vidusskolās skolēnu ir vairāk nekā aizvadītajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti