Skolēns maina skolu. Kur paliek «sekojošā nauda»?

Kopš 2009. gada Latvijas skolās ieviestais finansēšanas modelis „Nauda seko skolēnam" nav sevi attaisnojis. To tagad atzīst pat nozares ministrijā.

Raidījums "Četras istabas" pārliecinās, ka šis finansēšanas modelis nevis vienkārši nav attaisnojies, bet ir ar pamatīgiem caurumiem. Ja skolēna vārds 1.septembrī atrodams konkrētās skolas sarakstos, tad viss ir kārtībā  -  nauda patiešām viņam seko līdzi. Tā ir mērķdotācija, kas tiek izmantota pedagogu un atbalsta personāla, piemēram, bibliotekāra, logopēda, psihologa darba algām.

Ja skolēns, piemēram, 5. septembrī nolemj, ka mācības tomēr turpinās citā skolā un maina izglītības iestādi, tad uz izvēlēto skolu viņš aiziet viens – bez naudas – tā viņam vairs neseko.

Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietniece pedagogu un pieaugušo izglītības jomā Baiba Bašķere, raidījumam apliecina, ka finansējums paliek tajā skolā, kurā skolēns uzsāka mācīties - bērnu skaits tiek ņemts vērā atbilstoši MK noteikumiem uz tekošā mācību gada 1.septembri.

Ministrijā gan saka, ka šādu gadījumu neesot daudz, taču Kuldīgas 2. vidusskolas direktore apliecina, ka kopš šī mācību gada sākuma klāt nākuši 19 skolēni - tas ir, vesela klase. Ja ņem vērā, ka viena skolēni naudas portfelis mērāms 860 latu apmērā, kopējā summa iznāk iespaidīga un skolai ļoti būtiska. Lai skola iekļautos esošajā finansējumā, tiek samazinātas stundas pagarinātajai grupai, bet piektdienās pagarinātā grupa nav vispār.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti