De Facto

Kā partijas mazinās elektrības rēķinu nastu?

De Facto

Valsts par sava īpašuma izmantošanu interesējas pēc tiesas aizrādījuma

Kā tikt pie jauna izglītības biznesa, ja esošajam atņem akreditāciju

Skandalozās Latvijas Biznesa koledžas vadība slepus veido jaunu izglītības iestādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Skandalozās Latvijas Biznesa koledžas, kurai pirms diviem gadiem atņēma  akreditāciju, vadība nodibina jaunu izglītības iestādi un par to jau saņemtas sūdzības. Par to ziņo LTV raidījums “De facto”.

Latvijas Biznesa koledžai (LBK) akreditāciju atņēma 2016 gada nogalē. Tā aicinājusi uz Latviju ārvalstniekus un iekasējusi naudu par mācībām, bet, kad potenciālajam studentam atteikta uzturēšanās atļauja, naudu atpakaļ nav atdevusi.

Dažus mēnešus pēc akreditācijas atņemšanas LBK Normunds Gūtmanis uzsācis biznesu no jauna – jau kā Vadības koledžas īpašnieks.

Vairākām Latvijas iestādēm pienākušas vēstules no ārvalstnieka, kas sūdzas par LBK darbību.

Students esot ieskaitījis daļu no maksas par pirmo semestri, taču uzturēšanās atļauju Latvijā nesaņēma dēļ sliktām angļu valodas zināšanām un vājās izpratnes par mācību iestādi. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde konstatēja, ka ir nelegālās migrācijas risks. Vadības koledžas īpašnieks skaidro, ka nauda nu jau atmaksāta un pie vainas esot negodprātīgie starpnieki: ”No aģentūras puses bija... Es to sauktu par krāpniecību. Pārbaudot “pa skaipu” angļu valodas zināšanas, cilvēks runā ļoti labi, bet cits cilvēks aizgāja kārtot dokumentus”.

“De facto” norāda, ka Vadības koledžas īpašnieki nevis dibinājuši jaunu izglītības iestādi, bet no Latvijas Baptistu draudžu savienības nopirkuši Kristīgas vadības koledžu, kura pirms tam vairākus gadus nav varējusi piesaistīt studentus.

Darījums bijis ar norunu – Kristīgās vadības koledža iziet studiju virziena vērtējumu un tikai tad ienāk jaunie īpašnieki. Par akreditāciju atbildīgie apgalvo – par to, ka pēc akreditācijas uzradīsies citi īpašnieki, nav zinājuši.
 

Koledžas īpašnieku maiņa jāreģistrē divās iestādēs – Augstākās izglītības padomē un Izglītības kvalitātes valsts dienestā. Teorētiski padomei bija iespēja organizēt ārkārtas pārbaudi – lai pārliecinātos, ka jaunie īpašnieki ar neviennozīmīgo reputāciju būs labi saimnieki. To izvēlējušies nedarīt.

Izglītības kvalitātes valsts dienests uzsācis pārbaudi – to veicinājusi jau pieminētā studenta sūdzība. Pārbaudes laikā vērtēs ne tikai studentu piesaistīšanu, bet arī pašu mācību procesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti