Sīkmaksājumu kartes sabiedriskajā transportā varētu ieviest 2017.gadā

Lai saņemtu braukšanas atvieglojumus sabiedriskajā transportā, no 2017.gada varētu būt jālieto sīkmaksājumu karte - līdzīgi, kā tas šobrīd ir Jelgavā, intervijā Latvijas Radio teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība).

Ministrs skaidroja, ka jaunā sistēma varētu mazināt krāpšanos ar tā dēvētajām nulles biļetēm un valstij ļaut ietaupīt ap pieciem miljoniem eiro ik gadu.

Jautāts, vai plānotā sistēma nozīmēs jaunu norēķinu sistēmu Rīgā, ministrs uzsvēra, ka sistēmas esot savietojamas: „Te var atrast arī sinerģijas efektu, tos pašus rīdzinieku e-talonus pārveidojot. Katrā ziņā laiks ir pietiekami un savietot šīs sistēmas ir iespējams. Protams, kartes būs jaunas, bet tikpat labi lasīšanas iekārtas varētu būt tās pašas.”

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, otrdien valdība skatīs Pārresoru koordinācijas centra vadītās darba grupas izstrādātos Ministru kabineta noteikumu projektus, kas no 2017.gada paredz izmaiņas sabiedriskā transporta pasažieru uzskaites un identificēšanas līdzšinējā kārtībā. Tajos paredzēts, ka konkrētām pasažieru kategorijām, kas saņem atvieglojumus sabiedriskā transporta izmantošanai, tiks izsniegtas sīkmaksājumu kartes, ar ko reģistrēt braucienu.

Jaunā sistēma ir attiecināma uz trim pasažieru kategorijām, kas saņem 100% atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā:

  • personām ar pirmās un otrās grupas invaliditāti;
  • bērniem bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem;
  • politiski represētām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Sistēmas ieviešanai papildus nepieciešamais valsts finansējums 2016.gadā veido 68 772 eiro, savukārt 2017.gadā un turpmāk ik gadu papildus nepieciešamais finansējums ir 30 732 eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti