Dienas ziņas

Pedagogiem pasniedz N. Rancāna balvu

Dienas ziņas

Baltkrievijas dienas Aucē

Siguldā aizvadīta Veselības diena

Siguldiešiem liela interese par iespēju ārstus apmeklēt bez maksas

Lai sekmētu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, Siguldā divas reizes gadā notiek Veselības diena. Šogad tā aizvadīta jau 12. reizi. Tās laikā siguldiešiem ir iespēja bez maksas apmeklēt ārstus un veselības aprūpes speciālistus, kā arī piedalīties sportiskās un izzinošās aktivitātēs.

Interese bez maksas apmeklēt ārstus un veselības aprūpes speciālistus ir ļoti liela - ik gadu šo iespēju izmanot vairāki simti iedzīvotāju. Arī šoreiz pie dažādiem  speciālistiem veidojas garas rindas.

Siguldieties Alfrēds Valinks Veselības dienu apmeklē jau kopš 2013. gada, un šoreiz viņš pieteicis vizīti pie kardiologa. Arī pārējie apmeklētāji pirms tam jau izlēmuši, pie kādiem speciālistiem vērsties.

"Pie ārsta, teiksim, neaiziešu paskatīties, bet, kad pasaka, kad jau brīdina, ka kaut kas ir, tad nu jādomā, ko mainīt. Te vismaz apmēram redz to veselības stāvokli, uz ko tev jāvērš uzmanība," vērtē Valinks.

"Es zināšu, kāds man ir D vitamīns, kāds man ir cukurs, kāds man ir hemoglobīns. Tad es zinu, kur tālāk griezties. Tas tikai tāds pamatiņš - vai man uztraukties, vai man neuztraukties, vai man gaida insults vai negaida insults, aiz stūra kāds ienaidnieks," stāsta siguldiete Olga Putna.

Šoreiz Veselības dienā bija pieejami aptuveni 20 dažādi bezmaksas pakalpojumi. Pieprasītākie, kā ierasts, tie, kuri siguldiešiem ikdienā uz vietas nav pieejami, kā kardiologs, imunologs, dermatologs un citi.

Šogad pirmo reizi bija iespēja arī pārbaudīt D vitamīna līmeni organismā, kas, kā norāda speciālisti, lielākajai daļai cilvēku tomēr ir nepietiekams.

Veselības diena ir viena no aktivitātēm, ko Siguldas novada pašvaldība organizē, lai vērstu iedzīvotāju uzmanību uz ikdienas paradumiem, veselīgu un aktīvu dzīvesveidu.

Šogad uzsākts arī projekts “Esi vesels Siguldas novadā!”, kas, īstenojot vairāk nekā 1200 aktivitātes, norisināsies trīs gadus. Tā laikā ikviens novadnieks varēs iesaistīties dažādās veselību veicinošās un izglītojošās lekcijās, pasākumos, nodarbībās un nometnēs.

"Ārstu apmeklējumu skaits samazinās, bet palielinās tā daļa, kas dodas uz dažādām aktivitātēm, uz dažādām arī lekcijām. Tas tiešām liecina par to, ka mainās domāšana, ka mēs nevis mēģinam domāt par sevi tikai tad, kad jādodas pie ārsta, bet mēs jau investējam sevī, lai dzīvotu veselīgāku dzīvi," norāda Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics.

Līdztekus dažādām citām aktivitātēm Veselības diena norisināsies arī nākamgad. Tad pieejamo pakalpojumu klāsts atkal būs citādāks - pielāgots  iedzīvotāju vēlmēm un pieprasījumam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti