SIA «Nulles depozīts» pieteikums depozīta sistēmas operatora statusam tomēr atzīts par atbilstošu 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts vides dienesta (VVD) izveidotā komisija depozīta sistēmas operatora pretendentu vērtēšanai tomēr atzinusi pretendenta SIA “Nulles depozīts” pieteikumu par atbilstošu normatīvo aktu prasībām, informēja VVD.

30. oktobrī komisija jau pieņēma lēmumu par SIA “Depozīta iepakojuma operators” atbilstību normatīvo aktu un minimālajām prasībā. Savukārt 25. novembrī pieņemts arī SIA “Nulles depozīts” pieteikums. 

Iepriekš VVD komisija, izskatot uzņēmuma “Nulles depozīts” iesniegto pieteikumu, konstatēja nepatiesu informāciju. Vērtēšanas gaitā tika saņemtas SIA “Elvi Latvija” un SIA “Coca-Cola HBC Latvia” vēstules, kurās uzņēmumi norādīja, ka nav sniegušas apliecinājumus kļūt par “Nulles depozīts” dalībniekiem pretēji pretendenta norādītajam pieteikumā. Sagrozītās informācijas dēļ pieteikuma vērtēšana aizkavējās. Pieteikums tika vērtēts ar juristu palīdzību.

Juridiskajā atzinumā secināja, ka nav iespējams pierādīt, ka, iekļaujot depozīta iepakotāju sarakstā SIA “Elvi Latvija” un SIA “Coca-Cola HBC Latvia”, uzņēmums “Nulles depozīts” būtu apzināti sniedzis nepatiesu informāciju vai šādā veidā uzlabojis savu piedāvājumu.

Uz depozīta sistēmas operatora statusu pieteikušies vairāki komersanti, kuri atbilst normatīvo aktu minimālajām prasībām, komisija uzsāks darbu pie saņemto pieteikumu izvērtēšanas 2. kārtas. 

VVD vērtēšanas 2. kārtā novērotāju statusā pieaicinās nevalstisko organizāciju pārstāvjus no Vides konsultatīvās padomes un biedrības “Sabiedrība par atklātību Delna”. 

KONTEKSTS:

2020. gada oktobrī valdība apstiprināja dzērienu iepakojuma depozīta sistēmas noteikumus. Paredzēts, ka sistēma sāks darboties 2022. gada 1. februārī.

Depozīta sistēma Latvijā sāks darboties 2022. gada februārī, un tās pamatprincipi ir noteikti likumā. LTV raidījums "De facto" jau ziņoja, ka norisinās cīņa par to kritēriju noteikšanu, pēc kuriem būs jāvadās Valsts vides dienestam. Zināms, ka iepakojuma depozīta sistēmā iekļautās preces veikalu plauktos kļūs par desmit centiem dārgākas, jo tieši tik varēs atgūt, nododot iztukšoto pudeli vai skārdeni.

Valsts vides dienestam (VVD) septembra nogalē bija jāizvēlas iepakojuma depozīta sistēmas operators, ņemot vērā dažādus kritērijus. Dzērienu ražotāji bažījās par sistēmas nonākšanu nekontrolēta komersanta rokās, jo konkursā pārāk maza loma atvēlēta tam, ka izvēlētajam jābūt dzērienu ražotājam.

Viedokļi par iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu ir atšķirīgi. Daudzi uzņēmēji uzsvēruši, ka tā izmaksātu pārāk dārgi un nebūtu pietiekami efektīva. Vides aizstāvju domas dalās – Vides aizsardzības klubs paziņojusi, ka neatbalsta obligātu depozīta sistēmu, turpretī organizācija “Zaļā brīvība” uzsvērusi, ka tas būtu nozīmīgs videi draudzīgs solis.

Nu jau bijušais Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") intervijā LSM.lv iepriekš atzina, ka depozīta sistēma ir dārgāka nekā atkritumu dalītā savākšana, taču tā ļaušot savākt līdz 90% pudeļu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti