SEPLP vadītājs: Latvijā beidzot jāpieņem lēmums – būs vai nebūs vienots sabiedriskais medijs

Latvijā beidzot būtu jāpieņem lēmums par Latvijas sabiedrisko mediju Latvijas Televīzijas (LTV) un Latvijas Radio (LR) apvienošanu – vai Latvijā būs vienots sabiedriskais medijs vai nebūs. Šādu viedokli intervijā Latvijas Radio pauda Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) vadītājs Jānis Siksnis.

Intervija ar SEPLP vadītāju Jāni Siksni
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņš atzina, ka attiecībā uz sabiedriskajiem medijiem iekrājušies gadu desmitiem nerisināti jautājumi, kas beidzot būtu jārisina. SEPLP sadarbībā ar sabiedriskajiem medijiem aizvadītā gada laikā ir izstrādājusi ilgtermiņa attīstības plānu, un cerams, ka jaunā Saeima, valdība un koalīcija arī atradīs iespēju, lai kopā ar SEPLP pie šī plāna strādātu.

"Jo daudzas lietas, kā saka, vienkārši karājas gaisā, un tā ir tāda situācija, kas pašiem medijiem liedz attīstīties.

Tas rada situācijas, kad ir kaut kas īpaši jālūdz, īpaši jāpamato, kas, manuprāt, rada nevajadzīgu diskusiju, nevajadzīgas pārpratuma situācijas," sacīja SEPLP vadītājs.

Pēc viņa domām, šobrīd beidzot būtu jāpieņem lēmums, kā ilgtermiņā redz Latvijas sabiedriskos medijus vai sabiedrisko mediju. Tālab SEPLP jau ir izstrādājusi koncepciju par sabiedrisko mediju apvienošanu.

"Ir vienkārši jāpieņem beidzot lēmums, vai būs šis vienotais medijs vai nebūs. Un tad jau no tā tiešām ir ļoti atkarīgs, kā mēs varam plānot un kā rīkoties.

Kaut vai infrastruktūras jautājumu risināšanā – kurā lietās mēs varam ieguldīt, ko mēs varam plānot. Jo tās ir ļoti nopietnas lietas, kas prasa ilgtermiņa pieeju, tai skaitā arī finansēšanā. Kamēr nav skaidrības par šiem lielajiem konceputālajiem jautājumiem, tikmēr esam spiesti reaģēt no vienas situācijas uz otru, kas ne vienmēr dod labāko rezultātu," vērtēja Siksnis.

SEPLP plāno piektdien, 25. novembrī, nosūtīt atkārtotu vēstuli ar lūgumu pēc iespējas ātrāk sākt strādāt pie sabiedrisko mediju attīstības un stiprināšanas jautājumiem. Pirms kāda laika iesniegti priekšlikumi jaunās valdības deklarācijai, lūdzot tajā ietvert punktus arī par vienotā sabiedriskā medija stiprināšanu un adekvāta finansēšanas modeļa ieviešanu.

"Ceru, ka tas tā arī būs, attiecīga attieksme no jaunās valdības puses," piebilda Siksnis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti