Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Sola celt pedagogu algas jau septembrī

Dienas ziņas

Saskaņoto paziņojumu varēs aizpildīt telefonā

Pēdējā brīdī jāmeklē jauna skola

Saulkrastos topošajiem 10.klases skolēniem pēdējā brīdī jāmeklē jauna skola

Īsi pirms jaunā mācību gada sākuma Saulkrastu novada dome lēmusi 10. klasi šogad atvērt tikai Zvejniekciema vidusskolā. Pašvaldībā skaidro, ka deputāti tikai izpildījuši Ministru kabineta (MK) noteikumus, bet pie tā, ka lēmums pieņemts tik vēlu, esot vainojama skolas direktore. Viņa pati gan ir pretējās domās, tikmēr skolēni un vecāki pēdējā brīdī steidz meklēt citu sev piemērotu mācību iestādi. 

Saulkrastu  vidusskolā  šogad mācīsies 371 audzēknis, kas ir pat vairāk nekā pagājušajā gadā, tomēr pirmo reizi skolas pastāvēšanas laikā šeit nebūs 10. klases. Skolēni un viņu vecāki, kuri bija iecerējuši mācības turpināt  Saulkrastos, par to gan uzzināja, vien augusta pēdējo dekādi uzsākot.

"Laikam pati lielākā sāpe ir tā, ka,

pieņemot šo lēmumu, netika izsvērtas nekādas alternatīvas un netika domāts par tiem jauniešiem, lai lēmuma pieņemšana būtu viņu interesēs.

Tālāk katrs meklē kādu variantu, kur vēl kādas skolas uzņem. Kāds uz Rīgu, kāds uz Ādažiem, kāds uz Krimuldu un kāds arī uz Zvejniekciemu," uzsvēra Saulkrastu vidusskolas Vecāku padomes priekšsēdētāja Iveta Baltiņa.

Domes priekšsēdētājs skaidro, ka līdz augusta vidum desmitajai klasei bija pieteikušies deviņi skolēni. Deputāti vien izpildījuši MK noteikumus, kas paredz, ka Saulkrastos 10. klasi var atvērt, ja ir 18 audzēkņi vai 48 vidusskolas posmā kopā. Pie tā, ka lēmums pieņemts tik vēlu, gan dome neesot vainīga.

"Es negribētu teikt, ka šinī gadījumā mēs tā šausmīgi ilgi domājām. Es tomēr gribētu palikt pie sava viedokļa, ka ilgi, acīmredzot, domāja skolas direktore. Viņai nenokomplektējās desmitā klase atbilstoši MK noteikumiem, un līdz ar to nācās iejaukties arī domei, un zināmā mērā pieņemt piespiedu lēmumu, kurā no divām vidusskolām tiks atvērta desmitā klase," stāstīja Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Ervīns Grāvītis (Nacionālā apvienība).

Tas, ka tik maz audzēkņu vēlēsies  turpināt mācības savā skolā, direktorei esot bijis pārsteigums. Domes adresētajiem pārmetumiem  gan viņa nepiekrīt, jo lēmumu par kādas klases atvēršanu vai neatvēršanu pieņem nevis skolas direktors, bet gan deputāti.

"Neviens dokuments nereglamentē, līdz kuram datumam mēs drīkstam pieņemt bērnus. Vecāki visi bija informēti, ka, iespējams, desmitās klases nebūs, bet neviens tam neticēja. Tā kā šobrīd tā ir domes atbildība, jo es personīgi priekšsēdētājam trīs reizes esmu teikusi..." skaidroja Saulkrastu vidusskolas direktore Velta Kalnakārkle.

Neizpratni rada arī vidusskolas tālākā nākotne. Tas, ka pirms diviem gadiem desmito klasi neizdevās nokomplektēt Zvejniekciema vidusskolā, bet šogad Saulkrastu vidusskolā, liecina, ka divas vidusskolas novadā ir par daudz.

"Mani māc šaubas, vai vispār Saulkrastu novadā paliks vidusskola. Pēc šādas situācijas, ja tiek orientēti bērni uz Zvejniekciema vidusskolu, es domāju, mums novadā nebūs vidusskolas. Šeit paliks divas lielas pamatskolas," teica Kalnakārkle.

Gan savulaik veiktajā pašvaldības pētījumā, gan vēlāk Izglītības un zinātnes ministrijas pētījumā vidusskolas posmu paredzēts atstāt Saulkrastos. Dome lēmumu neesot gatava pieņemt, kamēr spēkā nav stājušies jaunie MK noteikumi. Pagājušajā nedēļā lēmumu neatvērt desmitās klases divās novada skolās pieņēma arī Vecumnieku novada dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt