«Saskaņa» tomēr neapstrīdēs Rīgas domes vēlēšanu rezultātus divos iecirkņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 8 mēnešiem.

Pretēji iepriekš paustajam partija "Saskaņa" tomēr neapstrīdēs Rīgas domes vēlēšanu rezultātus divos iecirkņos, kur konstatētas neapzīmogotas vēlēšanu aploksnes. To intervijā jaunajā LTV raidījumā “Šodienas jautājums” sacīja "Saskaņas" politiķis Andris Morozovs.

Iepriekš pēc ziņām par neapzīmogoto aplokšņu konstatēšanu divos vēlēšanu iecirkņos Rīgas domes vēlēšanās Morozovs pauda, ka viņa pārstāvētā partija "Saskaņa" gatava apstrīdēt rezultātus šajos iecirkņos. Taču dienu vēlāk Morozovs norādīja, ka šodien jau ir plašāks pulks to, kuri gatavi apstrīdēt rezultātus, bet "Saskaņa" varētu šo soli nespert.

"Izvērtējot Rīgas domes jaunajā frakcijā situāciju, mēs pieņēmām lēmumu, ka mēs to nedarīsim,

mēs nebremzēsim jaunās Rīgas domes darbu,” sacīja Morozovs.

Vienlaikus viņš norādīja, ka Centrālajai vēlēšanu komisijai (CVK) ir jāizvērtē vēlēšanu gaita šajos iecirkņos. Viņš arī pieļāva, ka tas varētu nozīmēt atkārtotu balsošanu šajos iecirkņos.

Taujāta par aizdomām par tīšu iejaukšanos vēlēšanās, Centrālā vēlēšanu komisijas vadītāja Kristīne Bērziņa sacīja, ka tas tomēr vairāk izskatās pēc paviršības. “Es neteiktu, ka tā ir cilvēciskā kļūda, jo tas izklausās savādi šāda mēroga kļūdai. Tāda paviršība. Cilvēciski var saprast. Šīs vēlēšanas bija neparastas un sarežģītākas vēlēšanu komisijām saistībā ar to, ka vajadzēja iekārtot un aprīkot vēlēšanu iecirkni pareizi [saskaņā ar epidemioloģiskās] drošības pasākumiem,” sacīja Bērziņa.

Turklāt abu iecirkņu vadītāji esot ar pieredzi un norma par aplokšņu apzīmogošanu nav jauna, norādīja CVK vadītāja.

Tāpat viņa norādīja uz to, ka pārējie kontroles skaitļi sakrīt:

“Svarīgi saprast – vēlēšanu aploksnes iecirkņiem piegādā noteiktā skaitā. Tas viss tiek fiksēts. Šobrīd tajos iecirkņos nav uzradušās liekas aploksnes.”

Pašlaik neapzīmogotās aploksnes ir noglabātas neatvērtas un attiecīgi nesaskaitītas. Turklāt tās var tikt uzskatītas par izmeklēšanas objektu. CVK nedrīkst atvērt šīs aploksnes, skaidroja Bērziņa, piebilstot, ka šādu lēmumu var pieņemt tiesa. Tad esot jāorganizē novērotāju, mediju un iecirkņa komisijas klātbūtne.

Savukārt gadījumā, ja nāktos atkārtot balsošanu minētajos divos iecirkņos, tiesības tajās piedalīties konkrēto iecirkņu vēlētājiem.

KONTEKSTS:

Rīgas vēlēšanu iecirknī Puškina licejā atklātas 419 neapzīmogotas balsošanas aploksnes, kuras nevar ieskaitīt vēlēšanu rezultātos. Savukārt Rīgas Klasiskajā ģimnāzijā šādas aploksnes bijušas 208. Neapzīmogotās vēlēšanu aploksnes un tajās esošās vēlēšanu zīmes nolemts atzīt par nederīgām.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) abos gadījumos jau lēmusi lūgt Valsts drošības dienestu veikt lietas apstākļu pārbaudi. Kā skaidroja CVK priekšsēdētāja Kristīne Bērziņa, tikai tiesībsargājošās iestādes var veikt apstākļu noskaidrošanu, liecinieku un iesaistīto personu iztaujāšanu. Viņa gan zināja teikt, ka notikušais neesot ļaunprātība.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti