Panorāma

LIAA noliedz darbinieku iesaisti krāpšanā

Panorāma

Piektā daļa skolotāju saņem ap 500 eiro pēc nodokļu nomaksas

Turpinās sarakstu iesniegšana EP vēlēšanām

Sarakstus EP vēlēšanām iesniedz arī «Latviešu nacionālisti», Reģionu apvienība, LSDSP un JKP

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Trešdien, 21.martā, Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) savus deputātu kandidātu sarakstus 25. maija Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniedza vēl četras partijas un partiju apvienības – “Latviešu Nacionālisti”, Latvijas Reģionu apvienība, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija un Jaunā konservatīvā partija.

Tādējādi Eiropas Parlamenta vēlēšanām iesniegti jau 14 deputātu kandidātu saraksti, kuros kopā pieteikti 214 deputātu kandidātu. Salīdzinājumam – 2014. gada Eiropas  Parlamenta vēlēšanās piedalījās 14 partijas un partiju apvienības, vēlēšanām tika reģistrēti 170 deputātu kandidātu.

“Latviešu nacionālistu” saraksta līderis būs partijas vadītājs Andris Rubins, otrais numurs būs Latvijas Universitātes asociētais profesors Jānis Mencis.

 Rubins pauda, ka viņa partija vēlas panākt, ka Eiropa mūs respektē.

Partiju apvienības “Latvijas Reģionu apvienība” (LRA) saraksta pirmais numurs būs apvienības vadītājs Edvards Smiltēns, bet otrais numurs būs rakstnieks Otto Ozols, kurš vēlēšanās piedalīsies ar savu īsto vārdu - Mārtiņš Barkovskis.

Smiltēns sacīja, ka Reģionu apvienība vēlas ar šo sarakstu parādīt, ka uz Eiroparlamentu apvienība nāk ar jaunu enerģiju un pieredzi.  

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas saraksta līderis būs partijas vadītājs Jānis Dinēvičs, otrais numurs būs Olaines mēra padomnieks Kristaps Kauliņš.

Eiropas Parlamenta deputāta kandidāts Dagnis Reinsons (LSDSP) uzsvēra, ka būs jāuzstāj uz nacionālajām vērtībām.

Jaunā konservatīvās partijas (JKP) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās saraksta galvgalī būs politologs, drošības eksperts hibrīddraudu jautājumos, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors. Otrais numurs sarakstā būs Saeimas deputāts Gatis Eglītis.

Kudors norādīja, ka partija EP vēlēšanās akcentējusi drošību. Jaunā Konservatīvā partija uz Eiropu dodas ar devīzi «Drošība, identitāte, tiesiskums!»


Iepriekš Eiropas Parlamenta vēlēšanām sarakstus iepriekš pieteica "Attīstībai/Par!", "Progresīvie""Saskaņa"Rīcības partijaCentra partija"Jaunā Vienotība", Nacionālā apvienība un Zaļo un Zemnieku savienība, partija “Atmoda” un Latvijas Krievu savienība

Ar visiem vēlēšanām iesniegtajiem kandidātu sarakstiem, priekšvēlēšanu programmām, ziņām par kandidātiem un statistiku iespējams iepazīties Centrālās vēlēšanu komisijas Eiropas Parlamenta vēlēšanu vietnē.

KONTEKSTS:

Partijas un partiju apvienības no 6. marta līdz 21. martam var iesniegt deputātu kandidātu sarakstus EP vēlēšanām. Tās notiks šā gada 25. maijā, un no Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti. Iesniegt kandidātu sarakstus Eiropas Parlamenta vēlēšanām drīkst likumā noteiktā kārtībā reģistrētas partijas un partiju apvienības, kurās ir ne mazāk kā 500 biedru. Tiesības kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās ir Latvijas un citu ES dalībvalstu pilsoņiem, kuri uzturas Latvijā, ir reģistrēti Latvijas vēlētāju reģistrā un kuriem nav liegts kandidēt dalībvalstī, kuras pilsoņi viņi ir. Deputātu kandidātam vēlēšanu dienā jābūt vismaz 21 gadu vecam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti