Dienas ziņas

Saņem humāno sūtījumu no Zviedrijas

Dienas ziņas

Garkalnes mērs sola ieviest VK ieteikumus

Vidzemē applūst upju palienes

Salacgrīvas novadā applūdis reģionālais ceļš un iedzīvotāji saglabā modrību

Salacgrīvas novadā pie Korģenes applūdis reģionālais autoceļš Limbaži – Salacgrīva (P12), un satiksme ir slēgta. Novadā iedzīvotāji saglabā modrību, bet pašlaik plūdu draudu nav.

Uzņēmumā "Latvijas Valsts ceļi" informēja, ka slēgto posmu var apbraukt izmantojot vietējo autoceļu Akmeņkalni-Lauvas-Ķekari. Šajā autoceļā, sākot ar 7. novembri noteikts masas ierobežojums 10 tonnas. 

Pēdējo dienu lietavas Salacgrīvas novadā mazu upīti Svētciemā ir pārvērtušas līdz nepazīšanai, un ūdens jau gandrīz ir sasniedzis pirtiņas durvis, bet iedzīvotāji saglabā mieru un saka, ka laivas vēl nemeklē. 

"Mums ir bijuši lielāki ūdeņi," LTV sacīja vietējais iedzīvotājs Modris. Viņš gan norādīja, ka ūdens līmenis ir augstāks pavasarī, kad ir palu laiks.

Satiktie iedzīvotāji atzina, ka skats pa logu ir neomulīgs, bet nedomā, ka ūdens līmenis celsies tik daudz, lai sāktu applūst mājas. Salacgrīvas domē skaidroja, ka problemātiskās vietas tiek uzraudzītas un dome ir gatava sniegt palīdzību iedzīvotājiem.

"Tas ir kādu 1,5 metru cēlies. Vietām iet pāri ceļiem, ir izskalojumi, šodien ar vienu cīnījāmies. Augstākajās vietās ūdens nav sasniedzis to kritisko robežu," norādīja ceļu un apsaimniekojamās teritorijas speciālists Ivo Juška.

Salauztie tači nēģu zvejai Salacā (2019.gada 6.novembris)

Tikmēr cita liksta piemeklējusi nēģu zvejniekus Salacgrīvā, jo ūdens straume izrādījusies spēcīgāka par egļu mietiem, kas satur kopā tačus. 

Zvejnieks Aleksandrs, kurš dabas stihijas dēļ nav gulējis jau divas diennnaktis, pastāstīja, ka šogad nēģu zvejai būs liekams punkts. 

"Kauja ir zaudēta, bet ne karš. Karam mēs vēl neesam metuši mieru. Bet pa lielam šī sezona ir beigusies. Salacā būs ļoti labs nēģu nārsts, ja atkal maluzvejnieki neuzdarbosies, bet man liekas, ka nēģiem Salacā tagad būs labi," stāstīja nēģu taču saimniecības "Kurķis" īpašnieks Aleksandrs Rozenšteins.

Iespēju robežās tika darīts viss, lai pasargātu tačus, tomēr pūliņi ir bijuši velti, jo abu pārējo taču atlūzas un daba ieviesa savas korekcijas. 

Meteorologi prognozē, ka mazajās upēs ūdens līmeņa kāpums tuvākajās dienās apstāsies, bet lielajās upēs līmenis lēni celsies. Lielu plūdu draudu nav, bet turpmākajās dienās ūdens krāsies uz laukiem, dārzos un pļavās. Ilgstoša lietus laikā grants ceļi pārmitrinās, zaudē nestspēju un uz tiem intensīvāk veidojas bedres, ceļi kļūst grūti izbraucami. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt