Dienas ziņas

Pabalstos par malkas iegādi izmaksāti miljoni eiro

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kurš turpmāk vadīs Rīgas Tehnisko universitāti?

Sākusies cīņa par Rīgas Tehniskās universitātes rektora amatu

Kas turpmāk vadīs Latvijā studentu skaita ziņā otro lielāko no augstskolām – Rīgas Tehnisko universitāti (RTU)? Sākusies cīņa par rektora amatu, un universitātes padome balsojumam Satversmes sapulcē izvirzījusi divus rektora amata kandidātus – esošo universitātes prorektoru Tāli Juhnu un RTU Rīgas Biznesa skolas direktoru Jāni Grēviņu, kas abi nāk no RTU struktūrām, un pašlaik universitātē ieņem augstus amatus.

RTU pasaules universitāšu reitingā jābūt starp 500 labākajām, tai jāpiesaista finansējums un jāveicina zinātne un inovācijas. Šādus un citus mērķus universitātei izvirzījusi tās padome, kas cīņā uz rektora krēslu virza divus pretendentus – zinātņu prorektoru Tāli Juhnu un Biznesa skolas direktoru Jāni Grēviņu. Abu pieredze RTU bijusi liela priekšrocība.

"Viņu redzējums, kas tika mums prezentēts padomē, bija pamats, kāpēc mēs viņus izvēlējāmies. Viņi nāk no Rīgas Tehniskās universitātes vides, kas nozīmē, ka iecerētās pārmaiņas gan padomes uzstādījumā, gan viņu pašu redzējumā, kas saskan, varēs ātrāk ieviest," stāstīja RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Katram kandidātam ir savs redzējums un metodes, kā mērķus sasniegt. RTU Biznesa skolas direktors minēja, ka viņam ir pieredze starptautiskā sadarbībā ar pasaulē atzītām universitātēm.

"Es domāju, tas ir arī tas, ko es varu pienest šeit universitātei, ka mēs ļoti produktīvi sadarbojamies ar sabiedrību, industriju, valsti, lai dotu to uzticību, ka mums uzticētie līdzekļi tiks ļoti efektīvi izmantoti," norādīja Grēviņš.

Savukārt otra kandidāta stiprā puse esot zinātne, pētniecība. Liels starptautisko kontaktu loks.

"Iepriekšējos gadus, ko es strādāju universitātē tieši kā zinātņu prorektors, esmu nodrošinājis, ka mūsu universitāte ir ievērojami pakāpusies gan reitingos, gan arī mēs esam no starptautiskiem vērtētājiem viena no augstāk novērtētajām tieši zinātnē un pētniecībā. Līdz ar to, es domāju, ka mana priekšrocība ir tas, ka es ļoti labi saprotu un pazīstu vidi," sacīja Juhna.

Esošā, ilggadējā rektora pilnvaras beigsies līdz ar jaunā ievēlēšanu.

Jaunā rektora vēlēšanas plānotas februāra beigās, un līdz tam abiem kandidātiem dots laiks, lai tiktos ar universitātes saimi – darbiniekiem, studentiem – būtībā saviem vēlētājiem, kuri būs tie, kas izlems – kurš turpmāk vadīs RTU.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti