Sāks ierīkot robežjoslu uz robežas ar Baltkrieviju

Pamatojoties uz valdības lēmumiem, gar Latvijas austrumu robežu tiek izpirkti zemes īpašumi robežjoslas ierīkošanai. Tas tiek darīts, pamatojoties uz nupat noslēgto līgumu par robežjoslas izveidošanu uz Latvijas un Baltkrievijas robežas.

Uz 173 km garās abu valstu robežas stiepsies 136 kilometrus garš žogs. Atsevišķās vietās, kur ir mitrāks, tiks izveidotas laipas. Šī projekta kopējās izmaksas plānotas 27 miljoni eiro, un to iecerēts pabeigt četros gados.

Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone pastāstīja, ka 12.jūlijā robežsardze  noslēdza vienošanos, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Nodrošinājuma valsts aģentūras izsludinātā iepirkuma konkursu rezultātiem.

Konkursa uzvarētāji ir SIA „Ceļu būvniecības sabiedrība Igate.” Vienošanās noslēgta par valsts robežjoslas izveidi gar Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas robežu. Paredzēts izbūvēt pēdu kontroles zonu un patruļas takas, lai varētu pārvietoties ar kvadriciklu pēc iespējas lielākā robežas posmā.

“Lai uzlabotu vides apstākļus, projekts paredz arī robežu grāvjus un atsevišķu upju posmu. Šīs infrastruktūras izveidei ir ļoti būtiska loma Valsts robežsardzes funkciju izveidē, jo robežjoslas sakārtošana paaugstina reaģēšanas iespējas, pārkāpumu konstatēšanas gadījumā atvieglo pārkāpumu identificēšanu uz valsts robežas, kā arī paaugstina iespēju kvalitatīvi atklāt un fiksēt pārkāpēju pēdas,” norādīja Pētersone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt