Sāk kriminālvajāšanu par nelegālu TV pakalpojumu sniegšanu Rīgā

Valsts policija kriminālvajāšanas sākšanai pret četrām personām - organizētu grupu - nodevusi kriminālprocesu par nelicencētu televīzijas (TV) programmas retranslēšanu vairākos Rīgas mikrorajonos laika posmā no 2016. gada sākuma līdz 2017. gada maijam, informēja policijā.

Organizētā grupa bija izveidojusi 54 uzņēmumu tīklu, lai sniegtu nelegālus pakalpojumus un izvairītos arī no nodokļu nomaksas. Likumsargiem nācās likvidēt nelegālās TV translēšanas staciju, bez pakalpojumiem atstājot vairākas mājsaimniecības.

Policijā vēstīja, ka pagājušā gada 3. februārī tika sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148. panta pirmās daļas,

taču vēlāk, konstatējot televīzijas pārraižu apjomu un saņemot autortiesību īpašnieku aprēķinu par radīto kaitējuma apmēru, minētais kriminālprocess tika pārkvalificēts

pēc Krimināllikuma 148. panta trešās daļas – par autortiesību vai blakustiesību pārkāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa, vai par piespiešanu ar vardarbību, draudiem vai šantāžu atteikties no autortiesībās, vai par līdzautorības uzspiešanu, ja tā izdarīta ar vardarbību, draudiem vai šantāžu.

Valsts ieņēmuma dienesta sniegtā informācija liecina, ka 54 uzņēmumu tīkla saimnieciskā darbība tika organizēta, sadalot ienākumus mazākās daļās, tādējādi izvairoties no nodokļu nomaksas,

saistot savu saimniecisko darbību ar interneta un televīzijas pakalpojumu sniegšanu 10 975 klientiem.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka sabiedrība ar ierobežotu atbildību sniedz televīzijas pakalpojumus bez retranslācijas atļaujas, tādā veidā pārkāpjot audiovizuālā satura īpašnieku blakustiesības un ar savām darbībām radot kaitējumu aptuveni 100 000 eiro apmērā. 

Tāpat likumsargi vairākos Rīgas mikrorajonos - Centrā, Purvciemā, Teikā un Pļavniekos - veica kratīšanas, izņemot vairāk nekā simt dažādu veida dekoderus, TV uztvērējus, CAM moduļus, kartes CAM moduļiem, satelītu galvas, konverta ierīces, signāla sadalītāja ierīci, datortehniku, ārējos diskus, dažāda veida atmiņas kartes, mobilos telefonus, dažāda veida nominālus, seifu, finanšu un grāmatvedības dokumentus, kā arī dažāda veida norēķinu kartes. Kopumā tika veiktas kratīšanas astoņās dažādās adresēs.

Policisti noskaidroja servera atrašanās vietu un pārtrauca tā darbību, kas bija saistīta ar nelikumīgu televīzijas retranslāciju. Kā arī

uz daudzstāvu dzīvojamās mājas jumta tika likvidēta nelegālās televīzijas translēšanas stacija, kura nodrošināja ar nelegālo televīziju visus saistītos uzņēmuma klientus.

Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturētas trīs personas - 1970. un divi 1978. gadā dzimuši vīrieši. Pagājušā gada 18. maijā 1978. gadā dzimušajam vīrietim tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums, bet pārējiem aizdomās turētiem tika piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Savukārt divus mēnešus vēlāk tiesa aizturētajam 1978. gadā dzimušajam vīrietim piemēroto drošības līdzekli  - apcietinājumu - aizstāja ar drošības naudu. 

Kriminālprocesa ietvaros tika sākti un nodoti soda piemērošanai pieci procesi par piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanu pret juridiskām personām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt