Saeimas Revīzijas komisijas vadītājs aicina VID pētīt «Rīgas satiksmes» sadarbības partnerus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 1 mēneša.

Saeimas Revīzijas komisijas vadītājs Kaspars Ģirģens (“KPV LV”) aicināja Valsts ieņēmumu dienestu  (VID) pārbaudīt skandāliem apvītā galvaspilsētas transporta uzņēmuma “Rīgas satiksme” sadarbības partnerus, bet nākamnedēļ komisija, pieaicinot gan uzņēmuma, gan vairāku valsts institūciju pārstāvjus, izskatīs audita ziņojumu par situāciju uzņēmumā.

“Rīgas satiksme” 1. aprīlī nosūtīja Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputātiem auditoru kompānijas “Ernst & Young Baltic” ziņojumu par situāciju pašvaldības uzņēmumā. Deputāti ar to vēlas iepazīties, lai pārliecinātos par godprātīgu līdzekļu izlietošanu.  

Ģirģens Latvijas Radio pastāstīja, ka viņš ir uzrakstījis iesniegumu VID, lūdzot izpētīt “Rīgas satiksmes” sadarbības partnerus.

Kaspars Ģirģens: Par “Rīgas satiksmes” audita ziņojuma izskatīšanu
00:00 / 01:17
Lejuplādēt

Viņš arī pieprasījis Rīgas domei atskaiti par tās kapitālsabiedrībām – kādi konsultanti ir šiem uzņēmumiem, kādā apjomā tiek izmantoti viņu pakalpojumi un par kādu samaksu. Šo informāciju Ģirģens no pašvaldības sagaida pirmdien.

Savukārt otrdien paredzēta komisijas sēdē, kurā aicināti piedalīties arī VID, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), “Rīgas satiksmes”, Rīgas domes, Valsts kontroles pārstāvji.

Komisijā apspriedīs audita ziņojumu un “pieņems kādu lēmumu, kā tālāk domājam strādāt”, sacīja komisijas vadītājs. Viņš skaidroja, ka komisija var saskatīt kādus iespējamos pārkāpumus “Rīgas satiksmes” darbā un vērsties pie atbildīgajām iestādēm, aicinot to pētīt padziļināti.  

Rīgas domes vadība līdz šim pārkāpumus “Rīgas satiksmes” darba uzraudzībā noraidījusi. Uzņēmuma kontroles trūkums būs galvenais iemesls, kādēļ, iespējams, jau  piektdien, 5.aprīlī, sekos pašvaldību lietu ministra rīkojums par Rīgas mēra “saskaņieša” Nila Ušakova atbrīvošanu.

KONTEKSTS:  

Audita ziņojumu pasūtīja “Rīgas satiksmes” pagaidu valde Anrija Matīsa vadībā.  Zināms, ka auditori norādījuši - pēdējo piecu gadu periodā bijušās uzņēmuma valdes vadībā "Rīgas satiksmei" nodarīti desmitiem miljonu eiro zaudējumi. Tie radušies, pieņemot nesaimnieciskus lēmumus, noslēdzot neizdevīgus sadarbības līgumus un citos veidos.  Auditori vērtēja trīs KNAB uzmanību pievērsušos iepirkumus no juridiskā viedokļa, “vai tika ievērotas procedūras, vai iepirkumu nosacījumi atbilda likuma prasībām, vai vērtēšana bija korekta”.

Rīgas pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" pastiprinātā sabiedrības uzmanības lokā nonāca saistībā ar tā saukto "Rīgas satiksmes" korupcijas lietu. Saistībā ar šo lietu pērn decembra vidū atkāpās "Rīgas satiksmes" valde, bet tās bijušais ilggadējais vadītājs Leons Bemhens nedaudz vēlāk tika apcietināts.  Lietas ietvaros apcietinātas piecas personas un veikti vairāki desmiti kratīšanu, tajā skaitā  arī Rīgas mēra kabinetā un dzīvesvietā.  

Matīss 5. martā atkāpās no amata, savu lēmumu skaidrojot ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra - Rīgas domes puses. Matīss norādīja, ka "Rīgas satiksmei" nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti