Panorāma

KNAB: kukuļa summa varētu būt lielāka

Panorāma

T. Meja lūdz palīdzību «Brexit» procesā

Tiesa spriež par bijušā «Rīgas satiksmes» vadītāja Bemhena apcietināšanu

Tiesa apcietina bijušo «Rīgas satiksmes» vadītāju Bemhenu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdienas, 14. decembra, vakarā SIA "Rīgas satiksmes" korupcijas lietā bijušajam uzņēmuma valdes priekšsēdētājam Leonam Bemhenam kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Šo stingrāko drošības līdzekli tiesa trešdien un ceturtdien piemēroja jau pieciem lietā aizturētajiem cilvēkiem. Piektdien tiesas sēde par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu piemērot apcietinājumu arī Bemhenam ilga vairāk nekā trīs stundas. Par drošības līdzekli lēma izmeklēšanas tiesnese Anastasija Pasjuka.

LTV zināma neoficiāla informācija, ka Bemhena aizstāvis Varis Klotiņš mēģināja tiesu pārliecināt, ka Bemhenu nedrīkst apcietināt, jo viņš ciešot no smagas slimības, kuras dēļ varot būt nepieciešamas speciālas procedūras, ko ieslodzījuma vietā nebūs iespējams veikt.

Bemhens no tiesas nama aizvests prom rokudzelžos. Viņš ir sestā persona, ko KNAB tā sauktajā "Rīgas satiksmes" korupcijas lietā lūdza apcietināt.

Iepriekš, piektdienas, 14. decembra, pēcpusdienā KNAB Bemhenu aizturēja. Ap plkst.16.00 Bemhens tika atvests uz Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesu, kur lēma par viņa apcietināšanu. Savu aizturēšanu Bemhens žurnālistiem nekomentēja. Arī Bemhena advokāti Ivo un Varis Klotiņi komentārus nesniedza.

Bemhena aizturēšanu nekomentēja arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (“Saskaņa”), jo par to bija uzzinājis tikai no medijiem, Latvijas Radio teica viņa preses pārstāve Laila Ivāna.

Vēl ceturtdien pēc “Rīgas satiksmes” valdes atkāpšanās Ušakovs uzsvēra: “Man nav ko pārmest nevienam no viņiem. Visi strādāja pēc labākās sirdsapziņas. Es ceru, ka izmeklēšanas darbības apliecinās, ka valdes locekļi nav līdzdalīgi pārkāpumos, kādi, iespējams, ir notikuši uzņēmumā.”

Savukārt jaunieceltais “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Anrijs Matīss Latvijas Radio stāstīja, ka vēl piektdienas rīta pusē viņš ticies ar Bemhenu, kurš nebija aizturēts.

KNAB Latvijas Radio apstiprināja, ka kriminālprocesa ietvaros aizturēta vēl viena persona, bet plašāku informāciju nesniedza. 

KONTEKSTS:

KNAB novembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11. decembrī veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas sešas personas Latvijā un un vēl divas Polijā. KNAB darbinieki 11. decembrī veica kratīšanu arī Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē.

Pieci no sešiem aizturētajiem šajā lietā ir apcietināti, viņu vidū arī "Škoda Transportation" komercdirektors Vladislavs Kozaks, uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

KNAB izmeklēšana saistīta ar Polijas un Čehijas uzņēmumu vienošanos ar Rīgas domes un pašvaldības transporta uzņēmuma pārstāvjiem par kukuļu nodošanu un personu piesaistīšanu naudas atmazgāšanai. Lietā figurē trīs iepirkumi un noslēgtie līgumi - par tramvaju, trolejbusu un autobusu piegādi.

Visi pieci pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" valdes locekļi ceturtdien, 13. decembrī, iesnieguši atlūgumus, iecelta pagaidu valde.  

3 komentāri
Anonīms lietotājs 24544
Ja nebūtu poļi uzrakuši mūsu knāb par to nekad neuzzinātu ...
Anonīms lietotājs 22614
Tas neizbrīna. Nē, precīzāk būtu - izbrīna, ka tikai tagad. Jau cik gadus tas vilkās, bet tagad, kad poļi nolika faktus uz galda - neko darīt, nācās rīkoties pēc būtības, nevis veikt kārtējo auditu ar pozitīvu iznākumu. Pag, vēl jau visu var vērst par labu un attaisnot, pat apbalvot par labu darbu))
Anonīms lietotājs 6871
Jā, tas skumdina visvairāk, - gadiem tauta runā, žurnālisti raksta, bet tiesībsargājošie izliekas mēmi un stulbi. Tikai tad, kad kāds no ārpuses iesper, pierāda kukuļus, atmazgāšanu, etc., tad mūsējie nedaudz pakustas. BET parasti visas darbības norimst, izplēn garajos gaiteņos, tiek noraktas, pat tās, kur citu valstu apsūdzētie jau sodu izcietuši, pat tās, kur pierādījumi iedoti rokās. Parasti izmeklēšana un proķene atrunājas: mums neatbild uz tiesiskās palīdzības lūgumu, tāpēc - nevainīgs! Tur, kur pierādījumus piesūta un iedod, muļļā tos līdz noilgumam. Tādēļ man ļoti simpatizē JKP vēlme patriekt visus - sākot no ģenproka ar suni un AT monstra, beidzot ar oligarhu attaisnotāju leju.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti