Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisiju vadīs Ingmārs Līdaka

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisiju vadīs Ingmārs Līdaka ("Apvienotais saraksts"). To ceturtdien, 24. novembrī, lēma komisijas locekļi.

Parlamentā informēja, ka Līdaka bijis ievēlēts 9., 10., 11. un 12. Saeimā. 12. Saeimā Līdaka darbojies Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijā un Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā.

Par komisijas priekšsēdētāja biedri ceturtdien ievēlēta Anna Rancāne ("Jaunā Vienotība"), bet par komisijas sekretāru – Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība).

Komisijas sastāvā ir arī deputāti Raimonds Bergmanis ("Apvienotais saraksts"), Oļegs Burovs ("Latvijas pirmajā vietā"), Artūrs Butāns (Nacionālā apvienība), Mārtiņš Daģis ("Jaunā Vienotība"), Glorija Grevcova ("Stabilitātei!"), Juris Jakovins (Zaļo un Zemnieku savienības), Andrejs Judins ("Jaunā Vienotība"), Armands Krauze (Zaļo un Zemnieku savienība), Ainārs Šlesers ("Latvijas pirmajā vietā"), Andrejs Vilks (Zaļo un Zemnieku savienība), Agita Zariņa-Stūre ("Jaunā Vienotība") un Edgars Zelderis ("Progresīvie"). 

Komisiju sastāvs noteikts ar Saeimas 23. novembra ārkārtas sēdes lēmumu.

Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas mērķi ir saliedētas sabiedrības veidošana, kas būtu stabils pamats Latvijas kā nacionālas valsts attīstībai, globālai konkurētspējai, kā arī saiknes uzturēšana starp latviešu diasporu un Latviju.

Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli Saeimā darbojas 16 komisijas.

Saeimas komisijas strādā noteiktā likumdošanas jomā, uzrauga izpildvaras darbību, kā arī veic citus komisiju darba specifikai atbilstošus uzdevumus. Saeimas komisijas sagatavo izskatīšanai lietas, kas tiek apspriestas Saeimas sēdēs. Pamatojoties uz Saeimas lēmumiem, komisijas izskata likumprojektus, priekšlikumus un iesniegumus.        

Deputāts vienā un tajā pašā laikā var strādāt ne vairāk kā divās pastāvīgajās komisijās un trīs apakškomisijās. Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli komisijas pirmo sēdi sasauc un līdz komisijas priekšsēdētāja ievēlēšanai vada Saeimas sekretārs. Turpmākās sēdes sasauc un vada komisijas priekšsēdētājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti