Panorāma

Skolu reorganizēšana laukos saspīlē iedzīvotāju attiecības

Panorāma

I. Koļegovai izvirzītas apsūdzības

Saeimas NDK atbalsta J. Maizīša pārvēlēšanu

Saeimas komisija atbalsta SAB direktora Maizīša pārvēlēšanu

Saeimas Nacionālās drošības komisija pauž atbalstu Maizīša atkārtotai apstiprināšanai Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītāja amatā. Tā pēc pusotru stundu ilgas spriešanas aiz slēgtām durvīm žurnālistiem sacīja komisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere (“Vienotība”).

Maizīša atkārtotu virzīšanu SAB vadītāja amatam komisija atbalstīta vienbalsīgi. Tiesa, komisijas sēdē nevarēja piedalīties “Saskaņu” pārstāvošais deputāts Jānis Tutins.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere
00:00 / 00:54
Lejuplādēt

“Uzklausījām stratēģisko redzējumu, veiksmes, neveiksmes, kas ir bijušas pēdējos gados. Tā bija ļoti atklāta saruna. Par neveiksmēm varam runāt tikai to, ko publiskajā telpā ir iepriekš pārmetuši SAB. Tā ir uzskatu nesakritība ar VDK dokumentu izpētes komisija. Šobrīd šie pārmetumi Rimšēviča kunga sakarā ir viss, ko mēs par neveiksmēm publiskajā telpā, par SAB neveiksmēm varētu būt dzirdējuši,” pastāstīja Lībiņa-Egnere.

Balsojums par Maizīša atkārtotu apstiprināšanu SAB direktora amatā gaidāms 8.martā.

“Varu teikt, ka Saeima nevilcināsies ar šī lēmuma pieņemšanu. Tas ir jāpieņem Saeimas sēdē, atklāti balsojot. Deputāti to izdarīs,” sacīja Lībiņa-Egnere.

Pats Maizītis atturējās prognozēt, vai viņš varētu gūt Saeimas atbalstu kopumā. Tuvākajā laikā viņam paredzētas tikšanās ar Saeimas frakcijām.

“Tas ir atkarīgs no Saeimas deputātu viedokļa, es esmu gatavs pildīt šos pienākumus, man ir skaidrs redzējums, ko darīt, kā darīt turpmāk, jo ir jau arī šajā amatā pirmā pieredze, un es esmu gatavs pildīt šos pienākumus,” sacīja Maizītis.

KONTEKSTS:

Jānis Maizītis SAB vadījis piecus gadus. LTV raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka izlūkošanas un pretizlūkošanas iestādes SAB direktora izraudzīšanās būs viens no šīs Saeimas atlikušajiem pienākumiem. 

Iepriekš partijas nesteidzās uzstāt, ka Maizītim būtu jāturpina vadīt izlūkošanas iestāde, bet atbalstu viņam izteica atsevišķi politiķi. Tomēr Valsts prezidenta vadītā Nacionālā drošības padome vienbalsīgi nolēma Maizīti virzīt pārvēlēšanai par SAB direktoru.

Saskaņā ar likumu SAB direktoru ieceļ amatā uz pieciem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Nacionālās drošības padomes priekšlikuma. Tātad Maizītis ir vienīgais kandidāts uz šo amatu.

SAB ir Latvijas valsts drošības iestāde, kuras galvenie uzdevumi ir izlūkošana, pretizlūkošana un valsts noslēpuma aizsardzība. SAB veic un kontrolē NATO un Eiropas Savienības klasificētās informācijas aizsardzību valsts institūcijās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt