Saeimas balsojuma dēļ Sprūdžs lemšot par palikšanu amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Tā kā Saeimas deputāti ceturtdien noraidīja kriminālvajātu pašvaldību deputāta pilnvaru ierobežošanu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP), lemšot par palikšanu amatā. To piektdien ministrs pavēstīja LNT raidījumā "900 sekundes," vēsta raidījums savā "Twittera" kontā.

Sprūdžs neredz iespēju turpināt darbu ministrijas vadībā, ja nesaņems apliecinājumu no koalīcijas partneriem, ka likuma grozījumi, ar kuriem smagos noziegumos apsūdzētiem pašvaldību deputātiem tiktu liegts pildīt darba pienākumus, tiks tomēr apstiprināti Saeimā, par šādu ministra viedokli aģentūru BNS informēja ministra preses sekretāre Maija Pētermane.

"Ja koalīcija Saeimā noraida tik nozīmīgu un tajā pašā laikā tik vienkāršu likumprojektu, tad es to uzskatu par neuzticības izteikšanu," pauda Sprūdžs.

Viņš norādīja, ka koalīcijas partneriem ir bijusi iespēja diskutēt par šiem grozījumiem vairāk nekā mēnesi. Turklāt atbildīgajā Saeimas komisijā tika panākta vienošanās par konkrēto likuma redakciju, ko atbalstīja gan koalīcijas partneri, gan neatkarīgie deputāti, tāpēc šo grozījumu virzību nevar uzskatīt par sasteigtu.

"Ja tuvākajās dienās netiks saņemts apliecinājums, ka šie likuma grozījumi tomēr tiks pieņemti, es neredzu iespēju turpināt darbu," pauda Sprūdžs.

Sprūdžs tuvāko dienu laikā izlemšot, vai turpināt darbu, jo uzskata, ka ceturtdien Saeimā bija neuzticības balsojums viņam, ziņo raidījums.

Iepriekš vēstīts, ka par likuma grozījumiem balsoja 38 deputāti, pret bija 41 un pieci deputāti balsojumā atturējās.

Kopā ar opozīcijā esošo Zaļo un Zemnieku savienību un Saskaņas centru pret šo priekšlikumu balsoja arī vairums Nacionālās apvienības deputātu. Par likuma grozījumiem iestājās "Vienotības" un Reformu partijas deputāti.

Sākotnējie priekšlikumu iesniedzēji bija Sprūdžs (RP) un Lolita Čigāne (V). Sprūdža versiju atbildīgā Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija neatbalstīja, savukārt Čigāne piekrita savu priekšlikumu mīkstināt.

Komisijas atbalstītā redakcija paredzēja, ka deputāts, pret kuru uzsākta kriminālvajāšana par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, zaudē tiesības piedalīties pašvaldības, tās komisiju un komiteju, kā arī citu institūciju sēdēs, kurās viņu deleģējusi pašvaldība. Šai laikā deputāts saņemtu pusi mēnešalgas. Ja kriminālvajāšana izbeidz vai deputātu attaisno, viņš saņem visu pilnvaru ierobežošanas laikā neizmaksāto algu.

Virzīt likumprojektu uz 9.maija Saeimas sēdi komisija nolēma jau aprīļa beigās. Tomēr dažas dienas vēlāk ar Aivara Lemberga vadīto partiju „Latvijai un Ventspilij” sadarbības līgumu parakstījušās Zaļo un Zemnieku savienības deputāti rosināja noteikt par projektu līdzatbildīgās komisijas. Līdz ar „Saskaņas centru” un vairumu Nacionālās apvienības frakcijas šī iecere izdevās. Juridiskā komisija projektu jau paguva izskatīt un atbalstīt. Savukārt četri Saeimas Aizsardzības komisijas locekļi šonedēļ ir vizītē Afganistānā, tāpēc šī komisija likumu vēl neskatīja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti