Dienas ziņas

Smaga krīze piena nozarē

Dienas ziņas

Piedāvā vairākus risinājumus iedzīvotāju atbalstam

Vēl nesāk izskatīt jautājumu par spēļu zāļu ierobežošanu

Saeimā vēl nesāk izskatīt spēļu zāļu ierobežošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Finanšu ministrijai divu nedēļu laikā jāsagatavo priekšlikumi azartspēļu ierobežošanai. Tā lēma Saeimas Budžeta komisijas deputāti, kuri pēc būtības priekšlikumus spēļu zāļu ierobežošanai tā arī nesāka skatīt, vispirms dodot uzdevumu ministrijai.

“Konservatīvie” rosina palielināt spēļu automātu skaitu zālē no 20 līdz 30, lai tādējādi īpašniekam padarītu dārgāku spēļu zāles atvēršanu. Tāpat rosināts aizliegt zāļu ierīkošanu dzīvojamajās mājās un četru kilometru rādiusā ap tām, lai acu priekšā esošās zāles neveicinātu atkarību risku.

Saeimas deputāts Reinis Znotiņš (“Konservatīvie”) pauda, ka azartspēļu ieņēmumu lielākā daļa rodoties no smagā atkarībā esošiem cilvēkiem.

Priekšlikumu sagatavot alternatīvu likumprojektu rosināja “Attīstībai/Par!” deputāti. Viņi uzskata, ka minētie priekšlikumi nesatur būtiskus labojumus, kas nepieciešami nozares darbības ierobežošanai. Frakcija rosina līdzīgus, bet maigākus likuma grozījumus un palielināt minimālo vecumu personām ieejai spēļu zālēs no 18 līdz 21 gadam.

Saeimas Budžeta komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars (“Attīstībai/Par!”)  rosināja uzdot Finanšu ministrijai divu nedēļu laikā sagatavot priekšlikumus, kuros nebūtu “kakofonijas” un risku zaudēt iespējamā tiesvedībā Satversmes tiesā. Tad varot uzreiz virzīt likumprojektu skatīšanai Saeimā.

Taču Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Atis Zakatistovs kategoriski iebilda uzdevumam ministrijai divu nedēļu laikā sagatavot priekšlikumus. Viņaprāt, tā būtu skriešana ratiem pa priekšu.

Deputāti ar balsu vairākumu lēma uzdod Finanšu ministrijai izstrādāt likuma grozījumus. Komisijas vadītājs solīja, ka pēc priekšlikumu saņemšanas nebūs kavēšanās un tie uzreiz tiks virzīti izskatīšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti