Saeima konceptuāli atbalsta grozījumus Imigrācijas likumā

Saeima ceturtdien konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sagatavotos grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz izmaiņas uzturēšanās atļauju izsniegšanas kārtībā ārvalstu investoriem. Likumprojektam tika noteikta steidzamība un to otrajā, galīgajā, lasījumā Saeimā plānots skatīt 31.oktobrī.

Imigrācijas likuma grozījumi paredz noteikt, ka nākamgad apmaiņā pret termiņuzturēšanās atļaujām var veikt ne vairāk par 700 darījumu par nekustamā īpašuma iegādi ar vērtību virs 150 000 eiro un vēl 100 darījumus gadā virs 0,5 miljoniem eiro. Ja darījumu skaits virs 0,5 miljoniem eiro pārsniegs 100, tad to varēs papildināt uz tās kvotas rēķina, kas paredzēta darījumiem no 150 000 eiro.

Savukārt 2015. un 2016.gadā šādu darījumu skaits tiks samazināts attiecīgi līdz 525 un 350, kā arī katru gadu vēl uzturēšanās atļaujas varētu piešķirt par 100 darījumiem virs 0,5 miljoniem eiro.

Tāpat paredzēts noteikt, ka valdība pēc Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas un Ekonomikas ministrijas izvērtējuma šo kvotu var arī samazināt. Savukārt 2017.gadā šo programmu varētu atcelt vai arī noteikt kvotu, kas nepārsniedz 2016.gada līmeni.

Izmaiņas paredz Ekonomiskās attīstības fonda izveidi, kurā ieskaitīs ārzemnieku maksājumus par ieguldījumu banku subordinētajā kapitālā un nekustamā īpašuma iegādi. Ekonomikas attīstības fondā par katru darījumu tiks iemaksāti 25 000 eiro, un šie līdzekļi tiks izmantoti reemigrācijas plāna īstenošanai un pirmā mājokļa programmai.

Tāpat uzturēšanās atļaujas netiks piešķirtas par neapbūvētu zemesgabalu iegādi.

Grozījumi arī papildinās likumu ar jauniem nosacījumiem – termiņuzturēšanās atļauju uz laiku līdz pieciem gadiem ārzemnieks varēs pieprasīt, ja viņš Ekonomiskās attīstības fondā iemaksās 50 tūkstošus eiro. Tāpat no 2015.gada 1.janvāra uzturēšanās atļauju drīkstēs prasīt, ja ārvalstnieks iegādājas īpašam mērķim paredzētus bezprocentu valsts vērtspapīrus par nominālvērtību 250 tūkstoši eiro, kā arī Ekonomiskās attīstības fondā iemaksā 25 tūkstošus eiro.

Grozījumu mērķis ir mazināt negatīvo ietekmi uz Latvijas nekustamā īpašuma tirgu, kuru rada pārlieku liels darījumu skaits un kuros nekustamā īpašuma pircēji ir trešo valstu pilsoņi, kas vēlas iegūt termiņuzturēšanās atļauju Latvijā, norāda likumprojekta autori.

Pašlaik likums noteic, ka uzturēšanas atļauju ārvalstu investors pamatā var saņemt par nekustamā īpašuma iegādi vai ieguldījumiem uzņēmumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti