Saeimā iesniedz priekšlikumu par partnerattiecību legalizāciju

12. Saeimai iesniegts priekšlikums, kas paredz partnerattiecību legalizāciju Latvijas Civillikuma Ģimenes tiesību sadaļā, informēja priekšlikuma autors, deputāts Veiko Spolītis („Vienotība”).

Ceturtdien Saeimas Juridiskajai komisijai iesniegtais deputāta Veiko Spolīša priekšlikums paredz ieviest jaunu civiltiesisku institūtu - "partnerību", kas tiesību un pienākumu ziņā būtu pielīdzināms Civillikumā minētai tiesību institūcijai jeb laulībai.

Iesniegtais priekšlikums paredz atjaunot Civillikumā 40.pantu, kurā noteikt, ka jebkuras divas fiziskas personas var nodibināt partnerību, kurai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai, izņemot to, ka tajā var stāties tikai no 18 gadu vecuma, neparedzot 16 gadu izņēmumu, kā arī partnerību nevarēs noslēgt Svētās Romas katoļu baznīcas, Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas, kā arī citu tradicionālo konfesiju un mozusticīgu jeb jūdaistu dievnamos un lūgšanu namos.

Līdz ar to priekšlikums neskar Satversmē paredzēto reliģiski civiltiesisko institūciju "laulība", kas ir savienība starp vīriešiem un sievietēm; kā arī svēto sakramentu atsevišķās tradicionālajās kristīgajās konfesijās.

Jau ziņots, ka par partnerattiecību likumu diskusiju no jauna rosināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs („Vienotība). „Mūsu valstij ir jārada tiesisks regulējums visu veidu partnerattiecībām, cīnīšos par to,” tā pēc sava paziņojuma par homoseksuālo orientāciju savā mikrobloga vietnē uzsvēra Rinkēvičs.

Igaunijas parlaments pērn galīgajā lasījumā tikai ar divu balsu pārsvaru apstiprināja sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēto partnerattiecību likumu, kas ļaus reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.  

52 komentāri
U02
Pilnīgi nepareizs konceptuālais pamats: laulību tiek mēģināts pasludināt par pusreliģisku institūciju. Tas ir aplami, jo laulība definēta Satversmē, un jebkāda reliģija ir atdalīta no valsts. Tātad laulība tomēr nav reliģiska lieta. Uz šāda pamata, kas ir pretrunā ar Satversmi, Spolītis un kompānija mēģina praktiski vienādot laulību un "partnerattiecības" Civillikumā. Spriežot pēc rakstā teiktā, tiesības būs vienādas, tātad arī zilie un rozās drīkstētu adoptēt bērnus.
LAT - WANIA
KO PAR SHITO MEGINA NOKLUSEET ? NOKLUSEE LAI PECTAM ZINJAAS UZRAKSTITU - "HOMOSEX PRECIIBAS LATWANIJAA IR ATLAUTAS", un lai tikmeer neviens nevareetu to aptureet Saeima iesniedz priekšlikumu par partnerattiecibu legalizaciju http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/saeima-iesniedz-priekshlikumu-par-partnerattieciibu-legalizaciju.a115866/ informeja priekšlikuma autors, deputats Veiko Spolitis („Vienotiba”). Vakar, 11:41
PaDomā
Tik liela sabiedrības daļa ienīst gejus, taču bez problēmaām ikdienā lieto geju radītas lietas. Vai zinājāt, ka ja ne angļu zinātnieks Alans Tjūrings, kas bija gejs, jūs iespējams nemaz nebūtu nākuši pasaulē. Tjūrings uzlauza 'Enigma" šifrēšanas ierīci tādējādi pēc vēsturnieku aplēsēm pietuvinot 2.pasaules kara beigas vismaz par 2 gadiem un paglābjot no nāves vismaz 14 miljonus cilvēku! Faktiski Otro Pasaules karu ir vinnējis gejs! Nerunājot nemaz par to, ka viņš ir datorthenikas attīstības pamatlicējs! Tā, kā jebkurš, kas raksta šeit kādu naidīgu komentāru par gejiem - izmanto ierīci, par kuras eksistenci jāpateicas gejam! Tas tā - lai nākamreiz sakot, ka visi geji ir slimi, ārstējami vai apšaujami - padomājat vēlreiz. Varbūt viņi tomēr ir tādi paši cilvēki, kā visi pārējie?
Hugo'am
Domā, ja gejiem neatļaus precēties, viņi pēkšņi pārdomās savu orientāciju un sāks ņemties ar sievietēm, tādējādi palielinot dzimstības saldo ? Tieši tā, tas ir absurdi, tādēļ tas nav labs arguments likuma nepieņemšanai.
Kyaaa
Jūs taču esat pilnīgi tērēti ar savu demogrāfisko situāciju! Ej un ražo tos bērnus un uzlabo statistiku, nevis ņaudi internetā, ka tev nepatīk, ka cilvēki grib būt tiesiski aizsargāti savās attiecībās, kas homoseksuāļu gadījumā, neatkarīgi no tā vai partnerattiecības pieņemtu vai nē, neko daudz nemainīs. Tevi neviens nespiež veidot attiecības ar sava dzimuma cilvēku tieši tāpat kā neviens tevi nespiež ražot pēcnācējus, ja tev to negribas un tas attiecas uz pilnīgi visiem tiem tērētajiem demogrāfiskās situācijas kliedzējiem. ja sevis atražošana būtu likumā obligāti noteikta, tikai tad tev un jebkuram citam būtu tiesības kādam pārmest dzimstības neveicināšanu.
Hugo
Atkal kārtējais sapņotājs, kā būtu ja būtu. Ja nebūtu Kārļa Marksa, tad nenotiktu arī Oktobra revolūcija, nedz arī otrais pasaules karš tādā veidolā kā mēs zinām. Runājot par viņa ieguldījumu datortehnikas jomā, jā viņš bija savā laikā viens no spilgtākajiem zinātniekiem, taču viņš nav uzskatāms par datortehnikas pamatlicēju, šis gods ir ticis Čārlzam Babidžam (dzīvoja 1 gs. pirms Tjūringa). Runājot par gejiem, man personīgi izskatās, ka viņi ir tik šaurpieraini, ka neredz Latvijas demogrāfiskās situācijas stāvokli - bedri. Es uzskatu, ka tautas intereses ir primārās, pēc tam iet tikai individuālās. Kamēr dzimstības saldo nekļūs pozitīvs, es personīgi pat nepieļauju iespēju atbalstīt jebkādu atvieglojumu šāda dzīvesstila piekopējiem! Patreizējā likumdošana jums jau ļauj ar notāra palīdzību nokārtot mantiskās problēmas, tāpēc neapelēt pie šīs pseido problēmas.
James
Kas tā par stulbu modi neļaut cilvēkiem būt laimīgiem un aizsargātiem likuma priekšā!
Uldis
Demokrātija ir vairākuma vara, samierinies.
oto
Noladetie zilissi galigi bijibu pazaudejussi.mochit vinus
damn son
Tevī ir sakrājušās dusmas par to, ka neviens no viņiem līdz šim nav ļāvis viņu "močīt"? :)
Vadims Kislovs
drīz LV visās likumdošanas iestādēs būs tikai sviedru un sūda smakas ja reiz pidarlietas jau iesniedz Saimes izvērtēsanai atstājot vnk vēlētājus bez savu uzskatu balstiesībām !!!
neprāts pārņem varu
.. tā var teik t par šo tēmu, ko tur diskutēt; veselais saprāts atstāj tautu,maucība ņem virsroku, Atceros Sen Bībelē rakstīto, ka maucības dēl tikai cilvēce iznīcināta.. vai nebaidaties no atkla šadas sodības? Tas nav vairs normals cilvēks, kas šadas lietas par normu uzņem un vēl ar likumu apstiprina; GRĒKS IZNĪCINA VISU ...
PeacE
Nez no kurienes esat iedomājušies, ka homoseksuāli cilvēki tik' ar maucībām nodarbojas? Kāda tik maucība nav novērojama hetero pāros! Nez kāpēc visus ļoti uztrauc citu cilvēku attiecības? Tas tāpēc, ka pašu attiecības ir neveiksmīgas vai viņu nav vispār, vai kāpēc? Nesaprotu. Ja domājat ka homosekuālus cilvēkus nepazīstat - varu saderēt, ka dienā sastopaties vismaz ar 10 tādiem! Ja vien nesēžat mājās! Ļaujiet taču cilvēkiem dzīvot normālu dzīvi!
PRET
TIE VEL VARĒS ADOPTĒT UN ATŅEMT BĒRNUS NO NORMĀLĀM ĢIMENĒM!!!??? TAS IR TIK ATVAINOJOS SŪDĪGI UN NEVAR TĀ TO ŅEMT UN PIEŅEMT !!! ES-PRET!!!!!!!!!!!!!!!!
Hugo @ anti latvietis
Labāk paskaidro man kā Tevis piesauktā "civilizētā" mūsdienu sabiedrība ir pieļāvusi, ka Irākas karā jau ir gājuši bojā vismaz 100000-600000 CIVILIEDZĪVOTĀJU? Situāciju vēl vairāk sarežģī fakts, ka karadarbība ir sākta uz safabricētiem materiāliem.
anti latvietis
Ar normālu ģimeni tu domā tēvu un māti alkoholiķus, kuri dzīvo piepīpētā, piedirstā ūķī, kurā bērns 24/7 skraida netīrs un izbadējies? jā, protams, labāk, lai bērns uzaug tādā atmosfērā, nekā pie kāda zolīda homoseksuāļu pāra! Jūs tumsoņu nācija, kā cilvēks savādāks, tā JUMS bail no viņam! Visās civilizētajās mūsdienu saiedrībās cilvēkus pieņem tādus kādi viņi, tik diemžēl parastajai letiņu galvai līdz tādam līmenim vēl tālu! ps tavs komentārs ir tik ļoti stulbs... kādā sakarā VIŅIEM būtu jāņem berni no citu ģimenēm, bļ, pilnīgs murgs, ko tu esi uzrakstījis! Un protams: ES-PRET!!!!!!! Protams, pret cilvēkiem, pret cilvēktiesībām, pret vienlīdzību, pret sapratni!
PAR PATIESĪBU
ZILAJIEM,HOMOSEKSUĀĻIEM UN CITIEM NO LATVIEŠU TAUTAS KLIEDZAM NĒ!!!!!
Andrejs
to vajag aizliegt un viss. nepienemiet to ludzu. tas trauce mums 98% iedzivotaju. lai iet sava francija un mus tas neskar. Es milu Latviju un negribu lai sis te likums klutu par normalu. Rigas Dome padomajiet ko jus darāt un neklausieties ES.....
PeacE
Pirmkārt - runā tikai par sevi! Kāpēc domā, ka 98% iedzīvotāju piekrīt tavam viedoklim? Otrkārt - KĀ homoseksuāli cilvēki tev traucē!? Mini pāris piemērus, kā homosekuālu cilvēku laulība, ja tāda tiktu atzīta, traucētu tavu dzīvi?
sashutushais
Kaut kaads murgs!
Latgalietis
jau uz saimu sākuši iet jau za****a , darat savas dzelas , nevajag šito bāzt cilvēkiem acīs , par daudz jau sāk atļauties Nē zilīšiem!!!!
Ezis
Paldies, Vienotībai. Tiešām milzīgs prieks. Ceru, ka izdosies veikt grozījumus par labu šim.
exskolot?js
tādas pašas funkcijas kā laulībai? un tās būtu?
PeacE
nevis funkcijas, bet tiesības un pienākumi! --> "tiesību un pienākumu ziņā būtu pielīdzināms Civillikumā minētai tiesību institūcijai jeb laulībai." Un tas būtu - mantojuma tiesības, tiesības neliecināt pret laulāto (vai šajā gadījumā partneri), ārstniecības un penitenciāro iestāžu apmeklējums, mantas dalīšana šķiroties, nodokļu jautājumi u.t.t. Tas skar arī bērnu tiesības, ar kurām visi homofobi piesedzas, bet īstenībā, ar saviem paziņojumiem un nostāju, nodara neiedomājami lielu kaitējumu bērnu tiesībām!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti