Saeimā brīdina par mediķu protestiem un «bada gadiem» medicīnā

Valsts budžetā papildu nauda veselības aprūpei nav paredzēta, un tāpēc jāgatavojas gan mediķu protesta akcijām, gan nākamajiem "bada gadiem" medicīnā. Šāds viedoklis trešdien, 10.maijā, izskanēja Saeimā, kur vairākas stundas deputāti, nozares ministre un visu lielāko organizāciju pārstāvji sprieda, ko darīt.

Jautājumā – kur rast veselības nozarei nepieciešamo finansējumu – arī deputātu vidū ir atšķirīga nostāja. Vieni atbalsta sociālā nodokļa palielināšanu, citi – 1% novirzīšanu no sociālā nodokļa.

Veselības ministre Anda Čakša (Zaļo un zemnieku savienības izvirzīta) atzina, ka kvalitatīva medicīna bez atbilstošas samaksas mediķiem Latvijā vairs nav iespējama un, visticamāk, mediķu plānotās protesta akcijas arī notiks.

Tikmēr Saeimas Revīzijas komisijā trešdien skatīja jautājumu par Valsts kontroles veikto revīziju Rīgas Austrumu slimnīcā. Veselības ministrijas ieceltā valdes locekle Egita Pole uzsver, ka daļa norādījumu jau ir atrisināti, bet vēl daļa tiks īstenoti tuvākajā laikā. 

Tai pašā laikā izskanējušos pārmetumus par ēdināšanas ārpakalpojuma pirkšanas lietderību Pole noraida pilnībā un norāda, ka tā ir viena no zemākajām cenām. Galvenais – uzraudzīt līgumu un tā izpildi.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti