Panorāma

Slēgtā sēdē sāk izskatīt imunologa Ņikiforenko krimināllietu

Panorāma

Degvielas uzpildes stacijās – cenu kari

Saeima apstiprina mandātus 14 deputātiem

Saeimā apstiprināti 14 jauni deputāti

Saeima ceturtdien, 15. decembrī, apstiprināja deputāta pilnvaras uz laiku 14 jauniem parlamentāriešiem. Tas bija nepieciešams, jo viņu partijas biedri savas pilnvaras uz laiku nolika, lai strādātu jaunajā Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība" (JV)) valdībā.

Naurim Puntulim (Nacionālā apvienība (NA)) ieņemot kultūras ministra amatu, Saeimā iekļuva Ģirts Lapiņš. Inārai Mūrniecei (NA), stājoties aizsardzības ministres amatā, deputāta pilnvaras uz laiku apstiprinātas Jurģim Klotiņam. Ilzes Indriksones (NA) vietā būs Normunds Dzintars, bet Jāņa Vitenberga (NA) vietā – Arnolds Jātnieks.

Ģirts Lapiņš Saeimas deputāta pienākumus pildīs pirmo reizi.

"Es uz to gāju kādu brīdi, tagad ir gandarījums.

Domāju, ka divas reizes esmu kandidējis un tagad man rodas iespēja strādāt. NA mērķis ir tikai viens – latviska Latvija. Un es domāju, ka arī došu savu pienesumu," viņš sacīja.

JV valdības pārstāvju – Krišjāņa Kariņa, Edgara Rinkēviča, Anda Čakšas, Ineses Lībiņas-Egneres, Evikas Siliņas, Arvila Ašeradena un Raimonda Čudara – vietā stāsies Ilze Vergina, Edmunds Jurēvics, Gatis Liepiņš, Atis Labucis, Ingrīda Circene, Jānis Reirs un Viktorija Baire.

Baire līdz šim bija Ķekavas pašvaldības deputāte, bet Edmunds Jurēvics no deputāta palīga kļuvis par Saeimas deputātu. Viņš uzsvēra, ka atbildība ir daudz lielāka, jo lēmumi jāpieņem pašam, nevis tikai jāpalīdz.

Savukārt Baire stāstīja: "Ir satraukums un liela atbildības sajūta. Cits līmenis, tas ir pagodinājums atbalstīt visus valsts iedzīvotājus." 

Mārim Kučinskim ("Apvienotais saraksts" (AS)), pārņemot iekšlietu nozares vadību, deputāta pilnvaras uz laiku būs Edgaram Putram. Didža Šmita vietā stāsies Ieva Brante, savukārt Māra Sprindžuka vietā – Andrejs Svilāns (AS).

Edgaram Putram jau ir pieredze darbā Saeimā, bet Ieva Brante un Andrejs Svilāns ievēlēti pirmo reizi.

"Nekas daudz nav mainījies, cilvēki pamainījušies un darba atmosfēra. Pavērojot 13. Saeimu, būs labāka, populistiskie gājieni būs mazāk," stāstīja Putra.

"Ļoti saspringti, ļoti daudz viss jāpaspēj, un tu attopies, ka tu kavē. Es ne bez mērķiem esmu nākusi strādāt.

Vēlos atbalstīt vardarbībā cietušās sievietes, onkoloģijas pacientus, esmu juriste galu galā," norādīja Brante.

"Pirmkārt, ir jāiejūtas, jo ar Saeimu man bijusi lielāka saskarsme kā Radio Brīvā Eiropa žurnālistam. Manas aktualitātes būs dabas aizsardzība un reģionālo kultūras jautājumu attīstība," piebilda Svilāns.

Parlamentā informēja, ka pirms balsojuma par mandāta apstiprināšanu deputāti Saeimas sēdē deva svinīgo solījumu, ko apliecināja ar savu parakstu. Svinīgajā solījumā deputāts apņemas būt uzticīgs Latvijai, stiprināt tās suverenitāti un latviešu valodu kā vienīgo valsts valodu. Tāpat deputāts apņemas aizstāvēt Latviju kā neatkarīgu un demokrātisku valsti un savus deputāta pienākumus pildīt godprātīgi un pēc labākās apziņas, kā arī ievērot mūsu valsts Satversmi un likumus.

Mainoties Saeimas deputātu sastāvam, nomaiņa būs arī parlamenta komisijās. Saeimas Budžeta komisiju plānots uzticēt Jānim Reiram, kurš mandātu saņēma šodien. Nacionālās drošības komisiju plānots uzticēt Jānim Dombravam (NA), bet Saeimas Cilvēktiesību komisiju varētu vadīt Svilāns vai Brante.

KONTEKSTS:

Divarpus mēnešus pēc parlamenta vēlēšanām 14. Saeima balsojumā izteikusi uzticību jaunajai trīs politisko spēku – "Jaunās Vienotības", "Apvienotā saraksta" un Nacionālās apvienības – veidotajai valdībai.

14. Saeimas vēlēšanas notika 1. oktobrī, un parlamentā kopumā tika ievēlēti septiņi politiskie spēki: "Jaunā Vienotība", Zaļo un Zemnieku savienība, "Apvienotais saraksts", Nacionālā apvienība, "Stabilitātei!", "Latvija pirmajā vietā" un "Progresīvie".

Saskaitīti 1055 iecirkņi no 1055

Atjaunots: 03.10. plkst. 10:06

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti