Panorāma

Diagnoze - vēzis. Vai vēzi var pārmantot?

Panorāma

Palestīnas un Izraēlas konflikta risinājums – strupceļā

SIF direktores amatam izvēlas Zaigu Pūci

Sabiedrības integrācijas fonda vadītāja amata konkursā uzvarējusi pašvaldību ministra dzīvesbiedre Zaiga Pūce

Ir noslēdzies atklātais konkurss par Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) sekretariāta direktora amatu. Iegūstot visaugstāko vērtējumu visās trīs konkursa kārtās un ar vienbalsīgu pretendentu atlases komisijas atbalstu, konkursā uzvarējusi biedrības "Ascendum" vadītāja Zaiga Pūce. Viņas kandidatūra vēl tiks virzīta apstiprināšanai SIF padomē, informēja Valsts kancelejā.

ĪSUMĀ:

  • Konkursā uz SIF sekretariāta direktora amatu uzvarējusi biedrības "Ascendum" vadītāja Zaiga Pūce.
  • Viņa ieguvusi visaugstākos novērtējumus visās piecās kompetencēs. 
  • Zaigas Pūces kandidatūra vēl jāapstiprina SIF padomē, kas par to varētu lemt 8. novembrī.
  • Padomes sastāvā ir pieci ministri, tajā skaitā Zaigas Pūces vīrs Juris Pūce.
  • Viņš darbam SIF padomē pilnvarojis VARAM valsts sekretāru un interešu konfliktu nesaskata.
  • Zaiga Pūce darbā SIF cita starpā grasās ne tikai uzraudzīt projektus, bet arī dot padomus, kā tos uzlabot.

Noliedz interešu konfliktu

Zaigas Pūces dzīvesbiedrs ir vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par"), kurš ir SIF padomes loceklis. SIF padomes sastāvā ir izglītības un zinātnes ministrs, kultūras ministrs, labklājības ministrs, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs, kā arī tieslietu ministrs. Ministru prezidenta pārstāvis un pieci nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Ministrs Pūce interešu konfliktu noliedz, jo savā vietā padomē pilnvarojis strādāt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāru Edvīnu Balševicu.

Pūce uzsvēra, ka nav tiesīgs Balševicam dot norādījumus par to, kā balsot padomē. Sievai tikt pie amata ministrs neesot palīdzējis.

"Es nevēlētos, lai mana darbība politikā jebkādā veidā negatīvi ietekmētu manas sievas profesionālās darbības attīstību. Es uzskatu, ka arī šajā situācijā es nekādā tiešā veidā ne juridiski, ne politiski, ne ētiski to neietekmēju. Es neesmu piedalījies konkursa procesā. Es neesmu viņu izvēlējies. Tas bija neatkarīgs process," norādīja ministrs.

Augstākais novērtējums visās kompetencēs

Kancelejā uzsvēra, ka konkursa uzvarētājai ir ilggadēja pieredze nevalstisko organizāciju (NVO) sektorā - trīs gadus (2015. – 2018.) Pūce bijusi ievēlēta NVO un Ministru kabineta sadarbības memoranda padomē, no kuriem divus gadus bijusi Memoranda padomes vadītāja vietniece, kopš 2016. gada viņa ir Latvijas Pilsoniskās alianses padomes locekle, savukārt no 2017. gada - valdes locekle Laikmetīgās kultūras NVO asociācijā. Pašlaik Pūce ir biedrības “Ascendum” valdes priekšsēdētāja, un šajā amatā strādā jau kopš 2011. gada. "Ascendum" šobrīd uztur kultūras portālu "Satori".

Konkursa trešajā atlases kārtā Pūce ieguvusi visaugstākos novērtējumus (teicami un ļoti labi) visās piecās kompetencēs – pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana un rezultātu sasniegšana. Pūcei ir augstākā izglītība tiesību zinātnēs, kā arī ar izcilību iegūts profesionālais maģistra grāds izglītības vadībā. Brīvi pārvalda angļu valodu.  

"Novērtējot šīs piecas kompetences, Zaigas Pūces vērtējums bija "ļoti labi" un "teicami".

Šeit es gribētu uzsvērt, ka, diezgan ilgstoši vadot dažādus augstākā līmeņa vadītāju atlases konkursus, šādi vērtējumi ir diezgan reti, tik augsti," norādīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

SIF padome par Zaigas Pūces iecelšanu amatā varētu lemt 8. novembrī.

Ko Zaiga Pūce iecerējusi SIF vadībā?

Zaiga Pūce
00:00 / 01:19
Lejuplādēt
Zaiga Pūce norādīja, ka viņa nevalstiskajā sektorā darbojas vairāk nekā 15 gadus, tostarp viņai bijusi sadarbība ar SIF.

 

Zaiga Pūce klāstīja, ka iepriekš viņai nebija izdevies pilnībā panākt to ieteikumu iedzīvināšanu, lai uzlabotu šīs institūcijas darbību. Kad izsludināts konkurss uz SIF vadītāja amatu, viņa secinājusi: "Tas būtu tikai godīgi no manas puses pāriet no kritizētāja uz darītāju".

"Pirmā lieta ir pārveidot Sabiedrības integrācijas fondu no uzraugošās institūcijas par tādu, kas īsteno likumā noteikto, ka fonds noteikts kā galvenā institūcija, kas atbalsta nevalstisko sektoru un pilsonisko sabiedrību," stāstīja Zaiga Pūce.

SIF sekretariāta vadītāja amata kandidāte uzsvēra arī, ka nav pamata runāt par interešu konfliktu, viņu izvirzot SIF vadītāja amatam, jo viņas dzīvesbiedrs no augusta savā vietā ir izvirzījis VARAM valsts sekretāru.

"Otrkārt, direktors vairāk ir administratīvs vadītājs, kas nodrošina paša Sabiedrības integrācijs fonda sekretariāta darbu un funkcionēšanu. Padome ir tā, kas lemj stratēģiskus jautājumus," teica Zaiga Pūce.

Viņa sola ne tikai uzraudzīt, vai projektu iesniedzējiem viss kārtībā ar papīriem, bet arī dot padomus, kā projektus uzlabot.

"Bieži vien tika atmesti projekti, balstoties uz to, ka pietrūkst kādas administratīvas lietas. Teiksim, ķeksītis, piedodiet, jūs neiesniedzāt pamatojumu, vai nebija paraksta, un projekts tika atmests.

Manā ieskatā, tas veicina to, ka tiek atbalstīti vairāk profesionālu projektu rakstītāju projekti, nevis saturiski projekti. Es uzskatu, ka tas būtu jāmaina," sacīja Pūce.

Kopumā 28 pretendenti

Kancelejā atgādināja, ka atklātajā konkursā uz SIF vadītāja amatu pieteicās 28 pretendenti un tas noritēja trīs kārtās. Pirmajā kārtā pretendentu atlases komisijas vērtēja pretendentu iesniegtos pieteikumus un to atbilstību amatam izvirzītajiem kritērijiem.

Otrajā kārtā virzītie 14 pretendenti klātienē skaidroja savu motivāciju ieņemt SIF sekretariāta direktora amatu, kā arī prezentēja vīziju par SIF darbības prioritātēm un attīstību. Tāpat otrās kārtas ietvaros tika novērtēta pretendentu pieredze un izpratne sabiedrības integrācijas jomā, projektu un organizācijas vadībā, kā arī finansējuma piesaistē. Vienlaikus tika novērtētas arī pretendentu komunikācijas, argumentācijas, prezentācijas un angļu valodas prasmes.

Konkursa trešajā kārtā notika piecu labāko pretendentu kompetenču vērtēšana, izmantojot gan kompetenču intervijas metodi, ko nodrošināja divi piesaistīti neatkarīgi personāla atlases eksperti no SIA “Eiro Personāls”, gan amata atbilstības testu, kas izvērtē pretendenta kognitīvās spējas, personības iezīmes un profesionālās intereses.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Ministru prezidenta ārštata padomnieks sabiedrības integrācijas jautājumos Hosams Abu Meri, Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietniece starptautisko lietu, integrācijas un mediju jautājumos Zane Vāgnere, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš un “Rīgas aktīvo senioru alianse” (RASA) valdes priekšsēdētāja Terezija Mackare.

Viens no galvenajiem SIF uzdevumiem ir lemt par valsts naudas sadali dažādiem nevalstisko organizāciju projektiem. Fonda budžets ir aptuveni 10 miljoni eiro gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt