Sabiedrībā pazīstami cilvēki: Lustrācijas likums ļautu vispusīgi vērtēt okupācijas laiku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Deviņas Latvijā pazīstamas kultūras personības un vēsturnieki, rosinot politiķus atvērt "čekas maisus" un pieņemt lustrācijas likumu, uzsver, ka tas ļautu vispusīgi vērtēt okupācijas laiku.

Atklātā vēstulē norādīts, ka "25 gadus pēc Latvijas Republikas atjaunošanas joprojām nav notikusi ne juridiska, ne morāla okupāciju seku un kolaborācijas izvērtēšana. (..) Nodevēji nav atzinuši savus noziedzīgos nodarījumus, nav saņēmuši nosodījumu, bet upuri - gandarījumu".

Vēstulē Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei (Nacionalā apvienība) un premjerei Laimdotai  Straujumai ("Vienotība") uzsvērts, ka lustrācijas likums ļautu vispusīgi izvērtēt okupācijas laiku un cilvēkiem, kas sadarbojušies ar Valsts drošības komiteju, atzīt savu vainu un morāli attīrīties. "Pašlaik valdošo morālo vērtību relatīvisms apdraud mūsu valsts un sabiedrības garīgo kvalitāti," teikts vēstulē, norādot uz sabiedrības inertumu un pasivitāti.

Vēstuli parakstījusi disidente Lidija Lasmane-Doroņina, socioloģe Dagmāra Beitnere-Le Galla, dzejnieki Knuts Skujenieks, Liāna Langa, rakstniece Rudīte Kalpiņa, vēsturnieks Mārtiņš Mintaurs, filozofes Skaidrīte Lasmane un Iveta Šimkus, kā arī garīdznieks Pāvils Brūvers.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti