Ruks ieceļ jaunu Policijas koledžas direktoru; rotē kriminālpolicijas reģionu pārvalžu vadītājus

No 26. oktobra Valsts policijas koledžas direktora amatā tiek pārcelts Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Ģirts Zalāns, bet līdzšinējā koledžas direktore Dina Tarāne tiek pārcelta Valsts policijas koledžas direktora vietnieka amatā. To paredz jaunieceltā Valsts policijas priekšnieks Armanda Ruka lēmums, paziņojumā medijiem informēja Valsts policija.

Savukārt no 2020. gada 1. novembra dienesta interesēs uz trīs gadiem noteikta rotācija starp Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes un Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšniekiem Andreju Sozinovu un Juri Staļģevicu.

Zalāns Valsts policijas koledžas vadītāja amatā iecelts, lai uzlabotu koledžas darbību, ņemot vērā arī Valsts kontroles konstatētas nepilnības koledžā saistībā ar pedagogu darba slodzi un atalgojumu. Viņš amatā iecelts no šī gada 26. oktobra līdz 2022. gada 16. janvārim.

Zalānam ir ne tikai ilggadēja praktiskā darba pieredze Valsts policijā, bet arī gūta pedagoģiskā darba pieredze Valsts policijas koledžā, Rīgas Stradiņa universitātē un biznesa augstskolā “Turība”, norādīts policijas paziņojumā.

Savukārt Valsts policijas koledžas direktora vietniece majore Zane Pumpure atrodas ilgstošā prombūtnē, tāpēc šajā amatā pienākumu izpildei uz prombūtni, bet ne ilgāk kā līdz 2021. gada 6. decembrim, iecelta līdzšinējā koledžas direktore pulkvede Dina Tarāne.

“Policija ir tik spēcīga, cik spēcīgs ir tās cilvēkresurss. Šādu pārmaiņu realizācija dod iespēju augsta līmeņa vadītājiem savas zināšanas un profesionālās spējas īstenot citā iestādes darbības jomā, vienlaicīgi pilnveidojot un attīstot sevi kā nozares ekspertus, kuri, pārzinot iestādes funkcijas, uzdevumus un vērtības, savas kompetences ietvaros virza iestādes darbu attiecīgajā jomā uz kopējo mērķu sasniegšanu,” paziņojumā norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Tāpat no 1. novembra uz trīs gadiem notiks arī Valsts policijas reģionu pārvalžu kriminālpolicijas priekšnieku rotācija,

lai stiprinātu darba organizāciju un iekšējās kontroles sistēmas, ieviestu jaunas idejas un efektīvi izmantotu uzkrāto profesionālo pieredzi.

Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieka, Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka amatā tiek pārcelts  Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Kriminālpolicijas biroja priekšnieks pulkvežleitnants Juris Staļģevics. Bet līdzšinējais Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks pulkvedis Andrejs Sozinovs  pārcelts Zemgales Kriminālpolicijas biroja priekšnieka amatā.

Staļģevics ir izveidojis veiksmīgu sadarbību ar Valsts policijas Galveno kriminālpolicijas pārvaldi un citu reģionu pārvalžu kriminālpolicijas struktūrvienībām, tiesībaizsardzības iestādēm un ārvalstu sadarbības partneriem, kas ir sekmējis daudzu sevišķi smagu un smagu noziegumu atklāšanu, tādējādi līdzšinējā darba pieredze, iegūtās zināšanas un personiskās īpašības sniegs ieguldījumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes attīstībā, norādīts policijas paziņojumā.

Savukārt  Sozinova ilggadējā profesionālā pieredze, vadot Rīgas Kriminālpolicijas pārvaldi, apkarojot smagus un sevišķi smagus, kā arī sērijveida noziegumus, tikai stiprinās Zemgales reģiona pārvaldes izmeklēšanas un operatīvā darba kapacitāti gan nacionālā, gan starptautiskā līmenī un veicinās darba rezultātus cīņā ar noziegumiem pret īpašumu, automašīnu zādzībām un pret personu dzīvību un veselību vērstiem noziegumiem, kā arī sekmēs ekonomisko noziegumu apkarošanu.

“Abi priekšnieki ir pieredzējuši un profesionāli policisti, kuri savos līdzšinējos amatos ir pavadījuši aptuveni 10 gadus. Man nav ne mazāko šaubu, ka ar savām zināšanām, pieredzi un personiskajām īpašībām viņi ienesīs jaunas, radošas idejas policijas darbā. Tāpēc šī rotācija ne vien radīs iespēju izprast darba atšķirības un veicinās pieredzes apmaiņu starp reģioniem, bet arī nodrošinās labākās prakses un jaunu risinājumu, inovatīvas pieejas ieviešanu, kas kopumā pozitīvi ietekmēs Valsts policijas attīstību – policija un sabiedrība no šīm pārmaiņām tikai iegūs,” par pārmaiņām policijā pauda  Ruks.

KONTEKSTS:

Jaunieceltais Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, kuru 13. oktobrī valdība apstiprināja amatā, drīz pēc tam atzina, ka plāno novērst funkciju dublēšanos un tāpēc plāno izmaiņas Kriminālpolicijā un Kārtības policijā.

Ruku amatam izvirzīja iekšlietu ministrs, kaut gan Ruks nepiedalījās konkursā uz šo amatu, kurš tika rīkots, jo pagājušā gada nogalē iepriekšējais VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis pieņēma lēmumu par amata atstāšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt