Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Robežsardzei trūkst darbinieku

Dienas ziņas

Valmierā pulcējas moderno tehnoloģiju attīstītāji

Rūjienā apgūst zviedru valodu

Rūjienā apgūst zviedru valodu

Rūjienas Tautskolā sākušās zviedru valodas apmācības un atšķirībā no iepriekš organizētajiem itāļu un franču valodas kursiem, zviedru valodu apgūt vēlas cilvēki, kuri ik pa laikam dodas uz Zviedriju strādāt. Apmācības vada kāda rūjieniete, kura pati jau vairākus gadus dzīvo Zviedrijā.

Zviedru valodas apmācību Rūjienas Tautskolā vada Inga Gailīte - Akervalla, kura pirmoreiz uz Zviedriju devās būdama vidusskolniece. Tolaik tas bija pateicoties Rūjienas vidusskolas sadarbības projektam ar Halsavikas skolu Zviedrijā. Šobrīd nu jau astoņus gadus viņa dzīvo Zviedrijā, apprecējusi zviedru un audzina divus bērnus. Bērna kopšanas atvaļinājuma laikā Inga ar ģimeni dzīvo Latvijā, zviedru valodu kādam māca pirmoreiz.

“Es gan esmu mācījusi mazliet latviešu valodu Zviedrijā zviedriem, bet mācīt zviedru valodu apgrieztā variantā, tas ir kaut kas jauns,” saka zviedru valodas apmācības vadītāja Inga Gailīte - Akervalla.

“Es mēģinu mācīt vienkārši cilvēkiem biežāk lietotās frāzes, standartfrāzes, tādas, ar ko cilvēki, aizbraucot tur, varētu sastapties, ar kādiem uzrastiem vai ar kādām frāzēm, ko vajadzētu pateikt vai ko dzird,”

norādīja Gailīte - Akervalla.

Ideja šādas apmācības veidot radās Tautskolas vadītājai, kad viņai uzzināja, ka Gailīte - Akervalla uz laiku atgriezusies Rūjienā, pēc kāda laika, apzinot rūjieniešu vēlmes, izrādījies, ka zviedru valodas apmācība var noderēt tiem cilvēkiem, kuri uz Zviedriju dodas strādāt. “Mēs ar Ingu bijām jau pazīstamas un kādu dienu pie manis ierodas viens puisis, kurš man jautātāja vai Tautskolā varētu pamācīt mazliet zviedru valodu. Es saku: “Nav nekādas problēmas, kaut vai nākamajā nedēļā”!” sacīja Rūjienas novada Tautskolas vadītāja Gita Zariņa.

“Skolnieki” neslēpj, ka zviedru valodu apgūst darba dēļ.

“Sanāk strādāt Zviedrijā un vajag iemaņas. Tur cilvēki labprāt runā zviedriski vai angliski, es izdomāju – labāk zviedriski,” stāsta rūjienietis Artis.

“Es jau pirms 15 gadiem strādāju Zveidrijā, tad es tur šo to jau biju iemācījies, tagad gribēju vienkārši atsvaidzināt,” piebilst rūjienietis Valdis. “Es nebiju angļu valodu mācījies skolā, man bija vācu valoda, un tad es sapratu, ka man vieglāk mācīties zviedriski nekā angliski. Es jau lasīju avīzes, vārdnīcu, un televizoru skatījos, tā arī iemācījos,” viņš stāsta.

Gailīte – Akervalla spriež, ka zviedru valodu apgūt nav nemaz tik grūti. Tā viņai šķiet pat vienkāršāka nekā krievu valoda. Zviedru valodas kursi Rūjienā tiks organizēti līdz jūnija vidum, kad Inga ar ģimeni dosies atpakaļ uz Zviedriju. Uzzinot par ierobežoto apmācību laiku, rūjienieši izrādījuši interesi nodarbības rīkot nevis vienu, bet divas reizes nedēļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt