Panorāma

Panorāma

Panorāma

ES un NATO līderi vizītē Rīgā apliecina atbalstu Latvijai

Ropažu baznīcā atkal uzburts Gaismas dārzs

Ropažu baznīcā atkal uzburts gaismas dārzs

Šovakar daudzās mājās tiek iedegta pirmā svece adventes vainagā un sākas Ziemassvētku gaidīšana. Bet Ropažu evaņģēliski luteriskās baznīcas draudzei jaunais baznīcas gads sākas ar brīnumu. Jau otro gadu pēc kārtas anonīms labvēlis kara gados izpostītajā dievnamā atkal uzbūris gaismas dārzu. Pērn to apmeklēja rekordliels cilvēku skaits un par apmeklētāju ziedojumiem draudze atjaunoja torņa kāpnes. 

Vai brīnums var notikt divas reizes pēc kārtas? Ropažu baznīcā noteikti atbildētu – jā! Arī šogad Pirmajā adventē Ropažos uzplaucis gaismas dārzs.

Šogad ir saudzēta daba un baznīcā nav lielās, cirstās egles. Toties ir daudzas mākslīgas. Arī dekorācijas ir citādas nekā pērn, un galvenie saimnieki šogad ir divi leduslāči.

Šo gaismas dārzu baznīcai dāvina augu, ziedu un dekoru tirgotava, kas nevēlas publicitāti. Pērn viņu izgreznoto baznīcu apmeklēja rekordliels skaits – 40 tūkstoši cilvēku – no visas Latvijas. Vakaros pie baznīcas stāvēja garas rindas.

Pateicoties apmeklētāju ziedojumiem, draudze atjaunoja torņa kāpnes.

Atjaunotās Ropažu baznīcas torņa kāpnes

"Te ir tā aura, ar ko mūsu baznīca atšķiras no citiem dievnamiem. Un katra mazā lietiņa, ko izdarām, dod tādu prieku. Un šogad mums ir kāpnes! Tur, tornī, nevarēja uzkāpt kopš 1940. gada, kad torni uzspridzināja," stāsta Ropažu evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Zigurds Erciņš. "Mums lielais sapnis ir altāris, altāra daļa."

Pērn daudzi apmeklētāji vēlējās vienkārši pasēdēt klusumā. Un šādu pašu mieru apmeklētājiem Ropažos cer dāvāt arī šogad.

"Sanāca daudz te uzturēties, un redzēju, ka ienākot cilvēki nolien maliņā, vienatnē un aizpeld domās, skanot mūzikai. Pasēž un atkal aiziet savās gaitās," turpina Erciņš. "Tādu mieru, Dieva mieru, pilnīgu mieru, kāds ir katrā ģimenē, kur aizdedz pirmo sveci, lai caurstrāvo šo Ziemassvētku laiku."

Ropažu baznīcas gaismas dārzs būs atvērts vakaros un, ievērojot epidemioloģiskās prasības, šeit vienlaikus ielaidīs noteiktu skaitu apmeklētāju.

Lai rindas nebūtu tik garas kā pērn, šajā adventē gaismas dārzs būs atvērts katru darba dienu no tumsas iestāšanās līdz Latvijas Televīzijas "Panorāmas" laikam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt