Dienas ziņas

Lapeniekos draud atslēgt kanalizāciju

Dienas ziņas

Tukuma slimnīcai-130

Zemessargi mērojas spēkiem sporta laukumā

Rojā zemessargi mērojas spēkiem sporta laukumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Kopā būšana, vienotība un sportisks azarts – tā varētu raksturot Zemessardzes 25. vasaras sporta spēles, kas norisinājās Rojā. Sporta spēlēs tiek pārbaudīta zemessargu un karavīru fiziskā sagatavotība un labākās Zemessardzes struktūrvienības un sportisti. Dienas laikā interesentiem bija iespēja sekot līdzi gan sporta spēlēm, gan iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku ekipējumu un bruņojumu.

Volejbols, strītbols, futbols un rokas bumba ir tikai neliela daļa no sporta spēļu disciplīnām. Visas dienas garumā spēļu dalībniekiem bija iespēja piedalīties 21 disciplīnā, kuras sagatavoja gan Zemessardzes pārstāvji, zemessargi un viņu ģimenes. Notika sportiskas un militāri sportiskas aktivitātes, katru komandu pārstāvēja sava vienība.

“Sportiskais gars, cīņasspars, komandas saliedētība - tās ir galvenās īpašības, kas palīdz dienestā gan zemessargiem, gan profesionālā dienesta karavīriem,” saka 46. kājnieku bataljona komandieris, majors Jānis Mežavilks.

Sporta spēlēs piedalījās visas 23 Zemessardzes vienības, kā arī divas ārzemju komandas – lietuvieši un amerikāņi. Sporta spēļu mērķis ir pārbaudīt vienību fizisko sagatavotību, saliedētību un starptautisko sadarbību.

Šogad tika piedāvāta arī tautas klase, kurā varēja piedalīties ģimenes ar bērniem. Viņi ir arī lielākie līdzjutēji.

“Tā ir iespēja parādīt sevi, paskatīties uz citiem, paspēkoties, jo konkurence ir vajadzīga, savādāk apstāsies viss. Ja jums ir līdzi labi līdzjutēji, kas palīdz un uzmundrina, tas ir tas būtiskais un tas ir tas, kas mūs vieno,” saka 56. kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Vents Kodors.

Šogad pirmo vietu izcīnīja Zemessardzes studentu bataljons no Rīgas, otrajā vietā ierindojās 55. kājnieku bataljons no Aizkraukles, bet trešajā vietā palika 56. kājnieko bataljons no Jēkabpils, kuri līdz šim ir trīs reizes bijuši pirmajā vietā.

“Ir jau visādas citādas sacensības, bet šīs tomēr ir bišķiņ brīvākas, nav tik iespringtas, vairāk atpūtas nekā sacensības. Nostiprina draudzīgās saites, iepazīstas arī ar citiem bataljoniem,” stāsta 45. nodrošinājuma bataljona pārstāve Ināra Orlova.

Paralēli Zemessardzes vasaras sporta spēlēm notika arī iepazīšanās ar Nacionālo bruņoto spēku ikdienu. Ikvienam bija iespēja apskatīt ne tikai ekipējumu un bruņojumu, bet arī iekāpt helikopterā un sajust tā propelleru vēju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti