Sadaļas Sadaļas

4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc ūdens skaitītāju maiņa var izmaksāt vairāk kā 80 eiro?

Vai jāmaksā par siltumu, ja radiatori jau deviņus gadus kā demontēti?

Rojā ievelkas strīds par radiatoru demontāžu; dzīvoklis 7 gadus saņem rēķinus par neesošu siltumu

Rojā kāds vīrs pirms septiņiem gadiem demontējis savā dzīvoklī apkures radiatorus, bet visu šo laiku turpināja saņemt rēķinus un arī tiesājās ar pašvaldību, kuras dzīvokļu apsaimniekošanas uzņēmums rēķinus sūtīja, jo atvienošanās no sistēmas notika nelikumīgi. Pēc ilgu gadu strīdiem tagad uzņēmums skaidro, ka rēķinus var pārstāt sūtīt, ja dzīvokļa saimnieks nokārtos pārējo mājas dzīvokļu īpašnieku piekrišanu savām darbībām,  vēstīja LTV raidījums “4. studija”

Dzīvokļa saimnieks Vasilijs visvairāk vēlētos pārstāt saņemt rēķinus par siltumapgādi, jo šo pakalpojumu faktiski nesaņem jau kopš 2012. gada novembra. Turklāt - spēkā esošie normatīvie akti noteic, ka jāsamaksā tikai par sniegtu un saņemtu pakalpojumu.

“Atrisiniet vienreiz to problēmu! Kad man vienreiz beigsies tā maksāšana? Vai es uz mūžu notiesāts?” neizpratni pauda Vasilijs.

Nekustamā īpašuma pārvaldnieks “Rojas DzKU” norāda, ka nama iedzīvotāju pirmā aptauja, kurā dota piekrišana Vasilija atvienošanai no centrālās apkure sistēmas, nav uzskatāma par leģitīmu, jo likums noteic, ka aptaujā jāpiedalās dzīvokļu īpašniekiem, nevis iedzīvotājiem, kuri paši nav šo dzīvokļu īpašnieki.

Tāpat dzīvokļu apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāvis norāda uz aizdomām, ka viens no šajā aptaujas anketā esošajiem parakstiem varētu būt viltots.

Vasilijs atbild, apgalvojot, ka 2017. gada 31. janvārī, laikā, kad noritēja tiesvedība, SIA "Rojas DzKU" darbinieks bez likumiska pamatojuma esot veicis otru mājas iedzīvotāju aptauju, kuras rezultāti tagad nedodot atļauju vīrietim likumīgi atvienoties no centrālapkures sistēmas.

Visa šī neesošo radiatoru lieta velkas jau deviņu gadu garumā, bet - kā izrādās - atrisināt to var burtiski dažās dienās.

“Rojas DzKU” valdes loceklis Jānis Podnieks skaidroja, ka “atslēgšanās bija nelikumīga, [..] Talsu tiesa ir nolēmusi – viņš ir atslēdzies pretlikumīgi, un mums ir tiesības prasīt no viņa visus maksājumus. To ir apstiprinājusi arī Augstākā tiesa.”

“Te ir jāiziet pēc likumdošanas precīzi visas procedūras, un nav problēmu. Mums būs vienkāršāk - gan man, gan viņam – ja viņš var tās lietas izdarīt juridiski pareizi, korekti, tad nekādu problēmu.  Šim kungam ir jāvēršas pie mums ar dzīvokļu īpašnieku piekrišanu rakstisku, ar iesniegumu rakstisku, un mēs tās lietas sakārtojam visas,” skaidroja Podnieks.

Ja Vasilijs savāks visu mājas dzīvokļu īpašnieku parakstus, ar kuriem viņi apliecinās, ka neiebilst, ka pirmā dzīvokļa saimnieks atslēdzas no centrālapkures, viņš vairs turpmāk nesaņems arī rēķinus par faktiski neesošo pakalpojumu.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt