Dienas ziņas

Siguldā rekonstruē kultūras centru

Dienas ziņas

Ž.Ozoliņa vērtē D.Trampa uzvaru

Jaunie robežsargi Rēzeknē: «Gods kalpot Latvijai!»

Robežsargu dienā jaunie robežsargi Rēzeknē nodod svinīgu zvērestu

Ar dažādiem pasākumiem aizvadīti robežsargu profesionālie svētki. Rēzeknē šajā valsts svētku ieskaņas laikā svinīgi tiek dots jauno robežsargu zvērests pie pieminekļa “Vienoti Latvijai”. Šogad tika dota iespēja arī plašākai sabiedrībai ieskatīties robežsardzes darba aizkulisēs.  

Pie “Vienoti Latvijai” pieminekļa pulcējās robežsargi, lai noklausītos svinīgo zvērestu un sveiktu Valsts robežsardzes koledžas kadetus šajā īpašajā – Robežsardzes svētku dienā. Kopš pagājušajā gadā Saeimas deputāti nolēma papildināt atceres un atzīmējamo dienu sarakstu ar Policijas darbinieku dienu 5. decembrī un Robežsargu dienu 7. novembrī, tieši šis datums izvēlēts robežsargu zvēresta nodošanai.  

Šogad zvērestu deva 121 kadets, tomēr ar to viss nebeidzas – vēl gadu jaunie robežsargi turpinās intensīvi strādāt, lai spētu nokārtot arī valsts pārbaudījumus. Paši robežsargi šo arodu izvēlējušies gan patriotisku jūtu vadīti, gan arī tādēļ, ka redz tajā labas profesionālās karjeras iespējas.

 “Es ļoti vēlējos kļūt par robežsargu, tā bija mana vēlme, un  esmu ļoti laimīga, ka piepildīju savu vēlēšanos. Man patīk militārā sfēra, man patīk, ka šeit ir ļoti liela disciplīna, tādēļ es izvēlējos šo profesiju,” stāstīja Valsts robežsardzes koledžas kadete Anita Borisova.  

Robežsardzes darbu tuvāk iepazīt varēja arī pasākuma viesi, kas vēroja gan dažādus paraugdemonstrējumus, gan apskatīja ikdienas darba rekvizītus.

Pēc robežsardzes darbinieku sniegtajiem datiem, robežsargu skaits Latvijā ir pietiekošs kvalitatīvai darba izpildei. Lai gan šī profesija prasa milzīgu atdevi no darbiniekiem, lielais koledžas kadetu skaits norāda gan uz profesijas prestižu, gan to, ka Latvijas jaunieši ciena savu valsti un ir gatavi to sargāt. 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti