Dienas ziņas

Austrālijā zoodārzu priecē degunradžu mazule

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pierobežas joslā vajadzīga speciāla caurlaide

Robežsargi atgādina tūristiem: pierobežas joslā vajadzīga speciāla caurlaide

Valsts robeža ir zona, kur nepiederīgiem atrasties aizliegts. Taču, apmeklējot tūrisma objektus vai citu iemeslu dēļ viesojoties pierobežas joslā personām, kas sasniegušas 15 gadu vecumu, nepieciešama speciāla caurlaide. Pēdējā laikā iedzīvotāji arvien biežāk šos abus noteikums pārkāpj. Tāpēc, sākoties tūrisma sezonai, Valsts robežsardze un tūrisma speciālisti cer uzlabot savstarpējo saziņu, kā arī plašāk informēt par caurlaižu aizpildīšanas kārtību.

Draudzības kurgāns Pasienes pagastā ir viens no iecienītākajiem tūrisma objektiem Latvijas pierobežas joslā. Šī vieta ir robežu saskares punkts un turpat blakus ir Krievija un Baltkrievija. 

Lai šeit atrastos, nepieciešama speciāla caurlaide, tomēr aizvien tūristi neapzinās, ka tā ir obligāta. Turklāt neievēro arī zīmes un lentes, kas brīdina: aiz tām atrodas jau valsts robeža, kur personām uzturēties aizliegts.

"Diemžēl statistika rāda, ka cilvēki to ignorē. Par pagājušo gadu mums bija astoņi valsts robežas joslas režīma pārkāpumi konstatēti un šogad jau 18. Pandēmija, cilvēki varbūt ierobežoti ar tiem masu pulcēšanās pasākumiem. Ziņkārība, atbraucis kaut kur no Latvijas otra gala paskatīties, kā izskatās robeža dabā," stāstīja Pasienes robežapsardzības nodaļas priekšnieks, pulkvežleitnants Sandris Buliga.

Informatīvās norādes par speciālajām caurlaidēm, gan arī liegumu šķērsot valsts robežu izveidotas trīs valodās. Taču tas ne vienmēr aptur, tāpat arī nereti nodarīts kaitējums vietējiem privātīpašumiem.

"Protams, ir interesanta Latgales koka mājas apbūve un saimniecības, kas atšķiras no citiem novadiem. Daudzas mājas stāv ne katru dienu apdzīvotas. Nevajag iet ne īpašumā, ne vēl jo vairāk mājā un vēl jo vairāk – reklamēt un likt to sociālajos tīklos," teica Ludzas novada Tūrisma informācijas centra (TIC) vadītāja Līga Kondrāte.

Par pārkāpumiem paredzēta administratīvā atbildība un sods var būt no brīdinājuma līdz pat 500 eiro. Valsts robežsardzē uzsvēra, ka speciālā caurlaide divu kilometru pierobežas joslā nepieciešama tūrismam, gan arī ogojot, sēņojot un citu darbību veikšanai. Caurlaidi var pieprasīt portālā www.latvija.lv, un to izskata trīs darba dienu laikā. TIC gan novērots, ka sistēma ir ļoti sarežģīta, caurlaidi apstiprinoša vai noraidoša atbilde grūti atrodama, grēko arī uzņēmēji.

"Šoziem bija vairākas tādas firmas, kas organizēja pārgājienus vai citas kaut kādas aktivitātes pierobežā, neinformējot un neieliekot tās atrunas, ka jums tā caurlaide ir jāsakārto pašiem.

Varbūt ir iespēja kaut kā uzlabot komunikāciju un uzlabot pašu atļaujas izveidošanas un atļaujas saņemšanas kārtību un sistēmu, jo, piekritīsim, ne katrs strādā šobrīd digitālā vidē, mums pietiekoši daudz ir senioru," uzsvēra Ludzas novada TIC vadītāja.

Neskaidrību gadījumā par pierobežas joslas speciālo caurlaižu pieteikšanas un saņemšanas kārtību var zvanīt uz robežkontroles punktiem, izveidots diennakts informatīvais tālrunis 67075616.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt