RNP finansistam par 247 tūkstošu latu piesavināšanos piespriež reālu cietumsodu

Rīgas apgabaltiesa šonedēļ bijušajam pašvaldības SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) finanšu direktoram Jānim Kalniņam par 247 230 latu piesavināšanos piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Pirmās instances tiesa - Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa šogad 24.aprīlī Kalniņam par piesavināšanos lielā apmērā un dokumentu viltošanu mantkārīgā nolūkā piesprieda nosacītu brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem ar tikpat ilgu pārbaudes laiku. Prokuratūra par šādu spriedumu iesniedza protestu.

Savukārt Rīgas apgabaltiesa šonedēļ atcēla pirmās instances spriedumu un atzina apsūdzēto personu par vainīgu, nosakot galīgo pamatsodu - reālu brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Ingars Sprukts par spriedumu
00:00 / 00:53
Lejuplādēt

„Saskaņā ar Krimināllikuma 50.panta 1.daļu galīgo sodu noteikt pēc noziedzīgo nodarījumu kopības, daļēji saskaitot piespriestos sodus, tātad, nosakot brīvības atņemšanu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu. Nosprieda arī piedzīt no Jāņa Kalniņa kaitējuma kompensāciju cietušā „Rīgas Namu pārvaldnieka" labā  76723,37 latus. Šo spriedumu var pārsūdzēt 10 dienu laikā Augstākās tiesas Senātam,"  sacīja Rīgas apgabaltiesas kancelejas vadītājs Ingars Sprukts.

Kā akcentē prokuratūrā, apsūdzētais noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas brīdī ieņēma Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības RNP finanšu direktora amatu. Piesavinātie naudas līdzekļi sākotnēji tika saņemti no Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un tika paredzēti apsaimniekošanas rēķinu apmaksai, kā arī piesavinātā naudas summa ir 247 230 lati. Prokuratūras ieskatā pirmās instances tiesa nebija pilnībā izvērtējusi ar šo noziegumu radītā kaitējuma apmēru un būtiskumu, kā rezultātā noteikusi nesamērīgi zemu sodu.

Pilns Rīgas apgabaltiesas spriedums būs pieejams 4.novembrī. To būs vēl iespējams pārsūdzēt Augstākās tiesas Senātā.

Kalniņš 2011.gada maija sākumā, pildot RNP finanšu direktora pienākumus, no pašvaldības kapitālsabiedrības konta pārskaitīja naudu uzņēmumam SIA "NPK", kas pilnībā bija nodots viņa paša rīcībā. Uz šiem maksājuma uzdevumiem Kalniņš gan parakstījās pats, gan arī viltoja cita kolēģa - RNP valdes locekļa - parakstu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā apsūdzība.

Kā maksājuma mērķi Kalniņš norādīja numuru līgumam, kuru viņš pats bez tiesiska pamata krāpšanās nolūkā bija izgatavojis. Galu galā divos maksājumos Kalniņš no RNP konta uz SIA "NPK" kontu bez tiesiska pamata pārskaitīja 247 230 latus, kurus vēlāk sāka tērēt pēc saviem ieskatiem.

Lai slēptu noziedzīgās darbības, 2011.gada maija beigās Kalniņš ar atpakaļejošu datumu grāmatvedības programmā "Horizon" par 247 230 latiem palielināja SIA "Mežciema namsaimnieks" (kuru vēlāk reorganizācijas ceļā pārņēma RNP) parādsaistības pret "Rīgas siltumu", savukārt grāmatvedībai paredzētajos bankas kontu izrakstos viņš SIA "NPK" vietā ierakstīja AS "Rīgas siltums", lai izskatītos, ka maksājumi ir veikti par apkuri.

Prokuratūra Kalniņu apsūdzēja par piesavināšanos lielā apmērā un dokumenta, kas piešķir tiesības, viltošanu mantkārīgā nolūkā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti