Rīgas pils tornī atkal uzvilkts valsts karogs

Rīgas pils tornī šodien uzvilkts vakar ugunsgrēka laikā noņemtais valsts karogs.

Aizsardzības ministrijas Preses nodaļā informēja, ka ceturtdien, 20. jūnijā Militārās policijas vecākais apsardzes instruktors kaprālis Alvis Brūveris atradās dienesta norīkojumā pie Valsts prezidenta pils, kad 22:10 vakarā no dienesta biedra saņēma informāciju par to, ka pamanīti dūmi virs Rīgas pils. Karavīri apskatīja notikuma vietu un nekavējoties ziņoja glābšanas dienestiem.

„Ap 23:30 naktī saņēmu informāciju no vada komandiera pienākumu izpildītāja, ka jāierodas pils priekšā, kur apsardzes priekšnieks majors Valters Kalve deva rīkojumu izvērtēt iespēju nonest valsts karogu no Svētā Gara torņa,” stāsta kaprālis Brūveris. „Majors Kalve uzsvēra, ka man rūpīgi jāizvērtē situācija un mudināja neriskēt ar dzīvību. Apspriedāmies, kā labāk darīt, kur pārvietoties, kur būs mazāks piedūmojums. Es uzkāpu tornī, noņēmu karogu un atdevu apsardzes priekšniekam. Savu karavīra pienākumu izpildīju veiksmīgi. ”

Kaprālis Brūveris dien bruņotajos spēkos kopš 2005.gada, Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienestā dien kopš 2006.gada, ir bijis divās misijās – Kosovā (2005. – 2006. gads) un Afganistānā (2011. – 2012.gads).

Karogu šodien atpakaļ tornī pacēla dižkareivis Aldis Dortāns, Militārās policijas vecākais militārais policists.

Jau ziņots, ka vakar vakarā Rīgas pilī izcēlās ugunsgrēks, ko pēc vairāk nekā piecu stundu aktīva darba izdevies lokalizēt ap plkst.4. Nopostīta ap 3200 kvadrātmetrus liela platība.

Rekonstrukcijas darbu veicēju pilnsabiedrības "SBRE" dalībnieka, būvfirmas SIA "Re&Re" pārstāve Mārīte Straume aģentūrai LETA apgalvoja, ka Rīgas pils rekonstrukcijas darbu laikā katru vakaru pēc plkst.18 tiek nodota Militārās policijas atbildībā.

Valsts karogs Rīgas pils Svētā gara tornī plīvoja arī rekonstrukcijas laikā. Pērn novembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš izsludināja paša ierosinātos grozījumus Latvijas Valsts karoga likumā, ar kuriem valsts karogs Rīgas pils Svētā gara tornī plīvos arī remonta laikā.

Ja iepriekš likums paredzēja, ka pils remonta vai rekonstrukcijas laikā iestādes vadītājs lemj par valsts karoga pārvietošanu, tad turpmāk valsts karogam Rīgas pils Svētā gara tornī un pie Valsts prezidenta rezidences Rīgas pilī un vasaras rezidences Jūrmalā būs jāatrodas arī ēkas kapitālremonta vai fasādes remonta laikā, ciktāl valsts karoga novietošana šādos apstākļos ir savienojama ar cieņu pret valsts karogu.

Karoga pastāvīgu novietošanu Rīgas pils Svētā gara tornī var pārtraukt tikai īslaicīgu neatliekamu apstākļu dēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti