Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Bērnība bērnudārzā» 1. sērija

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Bērnība bērnudārzā» 2. sērija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Bērnība bērnudārzā» 1. sērija

Rīgas pašvaldības 36. bērnudārzā darbinieku trūkst – der jebkurš

Rīgas pašvaldības 36. bērnudārzs atrodas Pētersalā, četras grupiņas, aptuveni 80 bērni un 12 pedagogi. Mācību valoda – latviešu. Tas Latvijas Televīzijas "Aizliegtā paņēmiena" eksperimentam izvēlēts nejauši, skatot auklītes darba vakances.   

Auklītes darba alga par astoņu stundu darba dienu ir apmēram 430 eiro uz rokas, kas ir divarpus reizes zemāka nekā vidējā alga Rīgā. Arī pirmsskolas pedagogi šajā bērnudārzā saņem aptuveni 600 eiro uz rokas. Darbinieku trūkst, tāpēc šo darbu dod teju ikvienam.

Rīgas 36. pirmsskolas izglītības iestādes direktore Iveta Vitkovska pat bija gatava ņemt auklīti darbā, nesagaidot veselības pārbaudes rezultātus. Taču ģimenes ārste atteicās parakstīt sanitāro grāmatiņu bez pārbaudēm un rezultātus nācās sagaidīt, un tad varēja sākt strādāt. 

Auklītēm līdzās saimnieciskiem pienākumiem – uzkopt telpas un mainīt gultas veļu – arī jāpalīdz skolotājiem gatavoties rotaļnodarbībām, strādāt ar bērniem un nepieciešamības gadījumā jāvar pat aizvietot pedagogus.  

Taču 36. bērnudarzā jaunajai auklītei nekādas minimālās pedagoģiskās prasības netika izvirzītas, un arī pirms stāšanās darbā nebija nekādas instruktāžas par pareizo rīcību.   

“Jā, man teica, ka bērns ir svarīgākais, bet man nepaskaidroja, ko tieši tas nozīmē. Man teica, ka jāuztur kārtībā grupiņa un jāpalīdz audzinātājai pēc audzinātājas norādījumiem. Vasarā es vairākkārt prasīju audzinātājām, lai man saka, ko man darīt, kā man palīdzēt, viņas teica, lai es šobrīd uz to neiespringstu, jo tagad nodarbības nenotiek un, kad sāksies nodarbības, tad arī man pastāstīs,” atklāja raidījuma žurnāliste.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt