Panorāma

Panorāma

Panorāma

Panorāma

Remontēt jumtu vai balkonus?

Rīgas nama iedzīvotāji un apsaimniekotājs strīdas – remontēt jumtu vai balkonus

Tā ir mūsu māja un mūsu nauda, tāpēc apsaimniekotājam ir jāieklausās, tā sašutuši sacīja kāda Rīgas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji, kuriem šķiet, ka nama pārvaldnieks grib iztērēt naudu remontā, kas mājai it nemaz nav vajadzīgs. Tikmēr apsaimniekošanas uzņēmums atgaiņājas no pārmetumiem, sakot – negribam nonākt situācijā, kad balkons kādam uzkritīs uz galvas.

Pirms trim gadiem tika veikts plašs pētījums par Rīgas daudzdzīvokļu namu tehnisko stāvokli. Lielai daļai pagājušā gadsimta vidū celto ēku vidējais kalpošanas ilgums ir 60-70 gadi, un daudziem namiem tas šobrīd ir sasniegts.

"Tikko ēka ir sasniegusi šo vidējo lietošanas termiņu, tā pārvaldniekam ir jāorganizē ēkas tehniskā stāvokļa apsekojums un jāorganizē to būvelementu un inženierkomunikāciju apsekojums, kuriem ātrāk beidzies lietošanas termiņš. Un tad šis dokuments ir uzrādāms mājas īpašniekiem, tas ir – dzīvokļu īpašniekiem, un tad ievietojams tādā dokumentu kopā, ko visi pārvaldnieki zina kā mājas lieta," skaidroja Rīgas Tehniskās universitātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma ekonomikas institūta docente Laimdota Šnīdere.

 

Ar šo mājas lietu ir tiesības iepazīties ikvienam dzīvokļu īpašniekam, un tad visiem kopā jālemj, vai nepieciešami kādi ārkārtas remonti vai jāplāno tikai tekošie.

Ēkai Brīvības ielā 228 pirms gandrīz diviem gadiem tika konstatēts, ka vairāki balkoni ir avārijas stāvoklī, un tika plānoti remontdarbi.

"Mēs kopsapulcē to visu apstiprinājām, nolēmām, pilnvarojām namu apsaimniekotāju organizēt iepirkumu, bet tur tālāk es arī uzrakstīju viņiem, ka mums ir jāredz tāme un jāpiedalās iepirkuma organizēšanā, to viņi atteica," klāstīja Brīvības ielas 228.nama iedzīvotājs Juris Uļskis.

Daļa darbu tika veikti pērn, taču dažādu iemeslu dēļ netika pabeigti. Tagad nama apsaimniekotājs, pašvaldības uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) bija plānojis tos pabeigt.

 

 

Taču liela daļa mājas iedzīvotāju šobrīd uzskata – tas vairs nav nepieciešams. Tā vietā daudz svarīgāk būtu sākt jumta remontu.

"Mēs uzskatām, ka viņi ir gatavi, kāpēc pie viņiem vēlreiz jāķeras, vai tur kaut kas noslēpts, kāds dārgums. Mēs krājam naudu jumtam, tas mums tas aktuālākais, un, ja tagad visu naudu paņems par balkoniem, tad mēs esam bankrotā," sacīja Brīvības ielas 228.nama iedzīvotāja Anna Calolihina.

"Ja mājai kaut kas nav kārtībā ar jumtu, tas ir pirmais darbs, kas jāizdara, balkoni bija briesmīgi. Paldies, briesmīgākos sataisīja, kas vēl var pagaidīt, tātad pirmais ir jumts," norādīja Brīvības ielas 228.nama iedzīvotāja Ināra Krača.

Tomēr arī starp iedzīvotājiem nevalda vienprātība. "Balkoni jāpabeidz, jo tie ir iesākti un tie ir kvalitatīvi jāpabeidz.

Tas remonts ir pusdarīts, tie sāks atkal brukt kopā pēc kāda īsa laika, bet bija nepareizi vispār uzsākt balkonu remontu," sprieda Brīvības ielas 228.nama iedzīvotājs Ivars Mirošnikovs.

Apsaimniekošanas uzņēmumā sacīja – ja dzīvokļu īpašnieki nevēlas balkonus remontēt, tas netiks darīts, taču tad arī pašiem jāuzņemas atbildība, ja balkoni nonāks kritiskā stāvoklī.

"Atsevišķos gadījumos veicot nelielāku ieguldījumu šādā konstrukcijā, ilgtermiņā tas atmaksājas, jo, neieguldot šobrīd un atstājot uz vēlāku, notiek strauja deformācija tālāk.

Un šajā gadījumā balkonu remonts bija plānots, dzīvokļu īpašnieki nevēlas, mēs izņemam ārā, jo kaut kāda veida konfliktēšana, sarakstīšanās un parakstīšanās ir ļoti neproduktīva,

mēs nenonākam pie rezultāta, bet dzīvokļu īpašniekiem ir nepieciešams rezultāts," teica RNP pārstāvis Krists Leiškalns.

Pagājušajā nedēļā pie mājas ārdurvīm parādījās paziņojums, ka šodien sāksies remontdarbi. Taču tagad tie apturēti un tas, vai vispār tiks veikti, nav zināms.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt